Mužská Salming extraliga sa začala svojim 1. kolom v sobotu 20.9.2014 a pokračovala o deň neskôr 2. kolom. Najväčšími prekvapeniami víkendu sa stal Bratislavský Hurikán a Trenčiansky M-Šport. Práve tieto dva tímy sa v sobotu o 18:00 stretli v športovej hale FTVŠ UK pod mostom Lafranconi v Bratislave. Pred zápasom by asi každý tipoval víťazstvo bratislavského tímu, ktorý minulú sezónu skončil v Salming extralige na bronzovej priečke. Do zápasu Hurikán vstupoval značne oslabený, keď na zápas nastúpilo len 11 hráčov. „Čierne kone extraligy“ prekvapili súpera svojou jednoduchou hrou v ofenzíve a dobre fungujúcou defenzívou. Avšak Hurikán veľa svojich šancí nevyužil a veľké množstvo striel smerovalo nad bránu hosťovského tímu.  Po 1. tretine, ktorú Hurikán prehral 0:1 nasledovala práve zlomová 2. tretina, ktorú hráči M-Športu vyhrali 1:4 a do 3. tretiny teda vstupovali so štvorgólovým náskokom. Bratislavčania aj napriek veľkej snahe zvrátiť zápas do vlastných rúk nedokázali využiť veľké množstvo šancí, keď Trenčanom dali „len“ 3 góly, avšak 1 inkasovali. Zápas sa skončil prekvapujúcou výhrou M-Športu, keď dokázali zdolať bratislavský Hurikán na súperovom ihrisku 4:6. Zo šiestich strelených gólov do siete Hurikánu sa až v 5. prípadoch predstavil Miroslav Mikolaj.

VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava vs M-Šport Salming Team Trenčín  4:6 (0:1, 1:4,3:1)

Vyjadrenie Mareka Vlášeka, trénera Hurikánu Bratislava:

„Do prvého zápasu v sezóne sme nastúpili značne oslabení, nakoľko množstvo hráčov je v štádiu rekonvalescencie po zraneniach čo sa značne odzrkadlilo aj na zostave tímu. A aby sme nemali toho málo tak ďalšie dve opory tímu nemohli nastúpiť z administratívnych dôvodov, ktoré boli v štádiu riešenia a náš klub nechcel riskovať prípadne sankcie. Napokon sme do zápasu nastúpili s 11 mierne frustrovanými hráčmi čo bolo viditeľne už od prvého momentu zápasu. Už od úvodného buly bolo vidno že náš súper je takticky dobre pripravený. Hráči M-športu bránili veľmi kompaktne a účelovo čo sa týka ich hry smerom dopredu, tak hrali veľmi jednoducho a priamočiaro na bránu. Útočníci M-športu majú v princípe dobré krytie loptičky a nesnažia sa zbytočne kombinovať, čo s prihliadnutím na výsledok bolo veľmi účelné. Na strane druhej naša hra nebola ani zďaleka taká ako by sme si predstavovali. Nezvládli sme základne taktické pokyny, škrípala nám rozohrávka a pohyb hráčov. V útoku sme sa snažili hrať príliš komplikovane čo vzhľadom na dobre fungujúcu obranu súpera bolo neúčinné. Obranná činnosť nebola až taká zlá, no nevyhli sme sa zbytočným chybám, ktoré pramenili z nedostatočnej zohranosti a nekoncentrovanosti na zápas. Z môjho pohľadu sme si v sobotu vyhrať nezaslúžili a úroveň hry okrem hráčskych nedostatkov a chýb na oboch stranách rapídne znižovala aj rozhodcovská dvojica, ktorá nevyrovnanými verdiktmi nevedela nasadiť latku a teda hráči na oboch stranách nevedeli čo si môžu a čo nemôžu dovoliť, keďže zákrok na jednej strane bol odpískaný ako faul  a o tri minúty bol rovnaký zákrok ponechaný bez povšimnutia. Rozhodcovia neprilepšili ani jednému z tímov, ale uškodili celej atmosfére zápasu a hre samotnej. Gratulujem súperovi k získaniu zaslúžených troch bodov a pre nás bol tento zápas zrkadlom za vývoj prípravy.“

Vyjadrenie Juraja Matejku, trénera M-Športu:

„Hrali sme to, čo sme si povedali, chalani odviedli super výkon, niet čo dodať. Výborné lopty dozadu, premenené šance. je pravda, že súper nehral v plnej sile a využili sme to.“

V nedeľu o 14:30 sa v Mestskej športovej hale v Trenčíne konal zápas medzi domácim ŠK 1. FBC Trenčín a VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava.  Hurikán už po 38. sekundách hry mal výhodu trestného strieľania, avšak Juraj bičan „vychytal“ Dávida Benediga. V prvej polovici 1. tretiny mal navrch Hurikán, ale postupne sa hra vyrovnala a v samom závere mal navrch už Trenčín, ktorý najprv prehrával 0:1 po góle Škarupu, avšak dvoma presnými zásahmi Kiačika a Bulka Trenčín otočil stav zápasu na 2:1.  V úvode druhej tretiny Straka trafil brvno.  V 29. minúte šiel na trestnú lavicu Ondrášik na 2 minúty za sekanie. Túto presilovku Hurikán využil po góle Benediga, ktorý zblízka dorážal. Do konca 2. tretiny sme mohli vidieť 2 góly Bulka a Mrázika, ktorí poslali Trenčín do dvojgólového vedenia. V 3. tretine po góloch Mádera a Nehilu sa začalo opäť od od začiatku, za stavu 4:4, avšak hneď po góle Nehilu sa z „medzikružia“ presadil Ondrášik a trestné strieľanie využil Zeliezka. V 48. minúte bol stav zápasu 6:4. Po individuálnej akcii sa presadil na strane Trenčína Marienka. Hurikán v 54. minúte využil presilovku a Benedig dorážal na 5:7 z pohľadu hostí. Minútu pred koncom zápasu Roman Zeliezka spečatil  víťazstvo Trenčína do prázdnej brány. Pred zrakmi 200 divákov Trenčín vyhral nad Hurikánom 8:5.

ŠK 1. FBC Trenčín vs VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 8:5 (2:1;2:1;4:3)

O zhodnotenie zápasu sme požiadali trénera bratislavského Hurikánu Mareka Vlášeka.

„V zápase s 1FBC sme boli už posilnení o troch kvalitných hráčov, a tak sme šli do Trenčína s túžbou zisku troch bodov. Do zápasu sme vykročili veľmi dobre a už v 38 sekunde sme mali výhodu trestného strieľania, ktoré však skončilo úspechom brankára. Prejav hry bol smerom dopredu v porovnaní s prvým zápasom lepší, avšak stále plný nedostatkov. V prvej tretine nám dali hráči 1.FBC lekciu z efektivity, keď z ôsmich striel skórovali dvakrát a na strane druhej sme my potrebovali na jediný gól štrnásť striel. Celý zápas boli hráči 1.FBC o krok pred nami, keď sa nám podarilo v 3.tretine vyrovnať a zdalo sa, že sme sa dostali na koňa, tak nás po necelej minúte hráči súpera z toho koňa zostrelili. Snaha mojich zverencov bola viditeľná, ale bohužiaľ bezvýsledná- Mali sme ešte zopár sľubných šancí na otočenie zápasu, ale buď nám chýbala presnosť v zakončení, alebo sme stroskotali na brankárovi súpera. Napokon sme skúsili aj hru bez brankára kde sme si dokázali tiež vypracovať veľmi sľubnú príležitosť, ale napokon to bol súper, ktorý skóroval do odkrytej brány. Celkový prejav našej hry začal naberať aspoň ako taký nádych túžby vyhrávať a ovládať hru ale opäť sa ukázalo množstvo individuálnych nedostatkov u jednotlivcov, na ktorých musíme pre budúcnosť zapracovať. Výkon rozhodcov bol neporovnateľné lepší ako v prvom zápase počas celého zápasu mali rovnako nastavený spôsob pískania, a tak aj hráči si už po prvých striedaniach mohli navyknúť na ich štýl. Je samozrejme, že tak ako chyby robia hráči, robia ich aj rozhodcovia, no v tomto zápase tie chyby neboli zásadné a neovplyvnili priebeh zápasu za čo obom rozhodcom patrí pochvala a najmä spôsob ich komunikácie s hráčmi a trénermi (hovorím aspoň za seba) bol príkladný najmä pre dvojicu z predošlého dňa. Ak by som mal za toto dvoj kolo vybrať spomedzi nášho kádra najlepšieho hráča bol ním jednoznačne Lukáš Laštík naša nová posila z Dolného Kubína. Taktiež veľkú pochvalu treba dať Petovi Nehilovi najmä za zápas v Trenčíne kde patril k najnebezpečnejším hráčom na ihrisku.“

Hurikán je teda po dvoch prehrách, po ktorých nezískal ani bod,  aktuálne na 10. mieste v tabuľke základnej časti Slaming extraligy.