Po prvom hracom víkende v mužskej Salming extralige, (2 kolá) sa na čelo tabuľky usadila Stupava. Druhý je ŠK 1. FBC Trenčín a na treťom mieste  nováčik z M-Šport Salming Team Trenčín. V repríze minuloročného finále sa tentokrát lepšie darilo „Kobylkám“ zo Žiliny, ktoré vyhrali na súperovom ihrisku nad hráčmi z FbO Florko Košice tesne 3:4 po predĺžení.

Stupava zvládla oba domáce zápasy, keď v nich jasne dominovala. Záhoráci najprv v 1. zápase vyhrali nad Sabinovom 10:3 a v 2. zápase nasledovala taktiež vysoká výhra proti Prešovu 11:4. O vyjadrenie k víkendovým zápasom sme požiadali trénera Tsunami Stupava, Rolanda Blusku.

„Zápas so Sabinovom bol pre nás veľmi dôležitý, pretože bol prvou vážnou spoločnou previerkou. Po úvodnej prvej tretine, kde sme sa iba hľadali, sme v druhej a tretej dominovali hlavne presnou hrou a fyzicky sme predčili oslabeného súpera. Do zápasu s Prešovom som ja osobne Išiel s veľkým rešpektom, pretože som poznal ich efektívnu hru z minulej sezóny. Našťastie hneď od úvodu sme dokázali dávať góly a  počas celého zápasu sme diktovali súperovi našu hru. To vyústilo do nášho vedenia, ktoré sme si dokázali našou disciplinovanou hrou udržať.“

V nedeľu sa konala repríza minuloročného finále medzi tímami FbO Florko Košice a FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina. Reprízu minuloročného finále tentokrát lepšie zvládli „Kobylky,“ keď vyhrali na súperovom ihrisku tesne 3:4 po predĺžení.  O zhodnotenie víkendových zápasov Florka Košíc, sme požiadali hrajúceho trénera Lukáša Blaška

„Oba zápasy sme odohrali v nie úplnej zostave. V sobotu sme neodohrali dobrý zápas, no dôležité boli 3 body. V nedeľu veľmi dobrý zápas z oboch strán. Počas 58. minút sme nevedeli premeniť veľké množstvo šancí, ktoré nás stali víťazstvo. Až na konci sme dvoma gólmi dostali zápas do predĺženia.“

Kompletnú tabuľku Salming extraligy po 2. kole nájdete TU.

Výsledky 1. a 2. kola Salming extraligy

1. kolo:

ŠK Lido Prirodovedec  vs  ŠK 1. FBC Trenčín  10:15  (1:4;4:5;5:6)                                                               ATU Košice  vs  FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina   3:5 (1:3;0:1;2:1)                                                         FbO Florko Košice  vs  TJ A-FbO Nižná  9:5 (2:0;3:1;4:4)                                                                             Tsunami Stupava  vs  FbC Predator Sabinov  10:3  (3:3;3:0;4:0)                                                                   VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava  vs  M-šport Salming Team Trenčín  4:6  (0:1;1:4;3:1)                                  ŠK Slávia SPU DFA Nitra  vs  FBC Mikuláš Prešov  1:6 (1:4;0:1;0:1)

2. kolo:

ŠK Slávia SPU DFA Nitra  vs  FbC Predator Sabinov   4:5pp (2:0;1:2;1:2;0:1)                                             FbO Florko Košice  vs  FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina  3:4pp (0:1;0:0;3:2;0:1)                                   ATU Košice  vs  TJ A-FbO Nižná  10:1 (3:0;4:0;3:1)                                                                                         Tsunami Stupava  vs  FBC Mikuláš Prešov  11:4 (2:1;5:1;4:2)                                                                       ŠK 1. FBC Trenčín  vs  VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 8:5 (2:1;2:1;4:3)                                                         M-šport Salming Team Trenčín  vs  ŠK Lido Prirodovedec  5:2  (2:0;3:1;0:1)