Hráčky Mikuláša Prešov porazili v dohrávke 2. kola Ženskej Extraligy Spišskú Novú Ves  na súperovom ihrisku 2:3 po samostatných nájazdoch.

FBK Kométa Spišská Nová Ves  vs FBC Mikuláš Prešov 2:3sn

Góly Spišská Nová Ves:  K. Grossová – (Barbora Kocurová), K. Hudáková                                                         Góly Prešov: Bergová – (Robová), Stašová Martina – (Molčanová)                                                                     Rozhodujúci nájazd: Stašová Martina                                                                                                                   Strely na bránu: 30:26

O zhodnotenie zápasu sme požiadali hlavných trénerov oboch mužstiev. Za Spišskú Novú Ves Jozefa Gregu a za Prešov Jana Komineka a taktiež brankárku Mikuláša Prešov, Radku Mládenkovú

Jozef Grega: „Zápas sa vyvíjal od prvej minúty v náš prospech, súpera sme takmer k ničomu nepustili. Vypracovali sme si viacero šancí, zužitkovali sme však len jednu. V druhej tretine sme pokračovali v dokonalej obrane, súper nastrelil síce hornú žrď, my sme boli ale opäť v streleckej prevahe. Trafili sme žrď dvakrát, a niekoľko čistých šancí vychytala brankárka hostí. Presadila sa iba raz Kristina Hudáková po individuálnej akcii. V tretej tretine korigoval súper stav na 1:2 po nešťastnom góle z polovice ihriska. V našej bráne bol nováčik, dorastenecká brankárka. Jedinú chybu, ktorú sme urobili v zápase súper potrestal a strelil vyrovnávajúci gól. Do konca riadnej hracej doby sme mali ešte pár čistých šancí, ale nevyužili sme ich. Nasledovalo predĺženie. V predĺžení  sa naša kapitánka dostala do nájazdu na bránu,  avšak brankárka hostí bola opäť bezchybná, takže nasledovali nájazdy. Pred nájazdmi bolo zrejme, ako to dopadne prihliadnuc na kvality brankárky hostí reprezentačná brankárka žien) a neskúsenosť našej dorastenky, čo sa nakoniec aj potvrdilo a hostia si odniesli dva body po tom, čo ani jedna z našich exekútoriek nepremenila nájazd.Je to škoda, mali sme prvé tri body v tomto ročníku na lopate, ale taký je šport.“

Jan Kominek: „Do zápasu jsme samozřejmě šli s cílem vyhrát, ale bylo nám jasné, že proti nám stojí kvalitní soupeř. V minulém roce jsme se se Spišskou utkali šestkrát a víme jaká taktika je proti tomuto týmu, který se opírá o talentované sestry Hudákové, nejúčinnější. První polovinu zápasu jsme však naprosto nezvládli, nedokázali bychom trefit snad ani vrata od stodoly, natož pak florbalovou branku. Soupeř byl daleko lepší a zaslouženě jsme prohrávali 0:2. Ke konci druhé třetiny jsme se zvedli a na začátku třetí třetiny šťastným gólem dostali zpět do zápasu. Třetí třetina už byla z naší strany dobrá a tak je asi remíza po 60ti minutách zasloužená. Jsem rád, že děvčata dokázala otočit špatně se vyvíjející zápas, ale je dost věcí na kterých je třeba zapracovat. Nebo by nám ještě pomohlo, kdyby se hrálo na házenkářské branky.“

Radka Mládenková:  „Začiatok zápasu bol zaspatý z oboch strán. Od druhej tretiny sa oba tímy prebudili, boli šance na oboch stranách, avšak najviac nám priala tretia tretina, v ktorej oba tímy  začali hrať efektívnejší florbal. Na oboch stranách boli šance, ale gólovo sa presadila Spišská Nová Ves, avšak v tretej tretine sme podali vynikajúci kolektívny výkon a dokázali sme doviesť zápas do predĺženia a na nájazdoch sa nám aj vďaka šťastiu podarilo uspieť. Odniesli sme si domov dva body a pevne veríme, že nám táto sezóna vyjde.“