S menším oneskorením, ale predsa Vám prinášame článok o 3. a 4. kole mužskej Salming Extraligy

V 3. kole, ktoré sa konalo v sobotu 4.10.2014, sme mohli vidieť viacero prekvapivých výsledkov. Nováčik z M-Šport Salming Team Trenčín porazil úradujúceho vicemajstra Slovenska z FBC Grasshopperss AC Uniza Žilina 8:4. Bratislavský Hurikán sa po neúspešnom prvom hracom víkende vrátil na víťaznú vlnu, keď porazil dovtedy aktuálneho lídra tabuľky z Tsunami Stupava vysoko 7:1. V Trenčíne sme mohli vidieť až 23 gólov, keď domáci ŠK 1. FBC Trenčín vyhral nad nováčikom z Nižnej tesne 12:11. Bratislavské Lido si vysoko poradilo s Nitrou 14:3. Úradujúci majster Slovenska z FbO Florko Košice zaváhal v Prešove, keď prehral 5:7.  Košické ATU si poradilo so predátormi zo Sabinova 7:5.

10462448_700726796678820_4428725948059700616_n

V nedeľu 5.10.2014 pokračovala mužská Salming Extraliga svojim 4. kolom, kde v šlágri kola „Kobylky“ zo Žiliny porazili ŠK 1. FBC Trenčín 11:6. Nitra nestačila na bratislavský Hurikán, keď mu podľahla 2:6. Sabinov tesne podľahol košickému Florku 4:5.  Nižná podľahla vo svojom prvom domácom zápase trenčianskemu M-Športu 6:11.  Stupava si na domácom ihrisku poradila s Lidom Bratislava 7:4. Košickí Akademici vyhrali nad Prešovom 6:5 po predĺžení.

25

O zhodnotenie k víkendovým zápasom sme požiadali viacerých extraligových trénerov.

Juraj Matejka – M -Šport Salming Team Trenčín:                                                                                   „Podarilo sa nám ušiť dobrú taktiku najmä na typy hráčov, ktorých máme v mužstve. Taktika nám sedí, čo sa odrazilo na doterajších našich výkonoch. Všetci urobili v zápase maximum. Darí sa nám premieňať šance a držia nás naši skvelí brankári. V tíme vládne skvelá partia, každého to baví a ideme na víťaznej vlne. Verím, že si na nej zasurfujeme ešte dlho . Chcem sa samozrejme poďakovať všetkým chalanom, že podali fantastický výkon. Ďakujem.“

Roland Bluska – Tsunami Stupava:                                                                                                Hodnotenie zápasu s Hurikánom Bratislava: httpss://www.youtube.com/watch?v=OYg4sSDWfZg       „V zápase proti Lidu sme potrebovali vyhrať, aby sme ostali v kontakte so špicou tabuľky. Nebolo ľahké sa po zápase s Hurikánom pripraviť. Lido v sobotu vysoko vyhralo a vedeli sme, že budú pri chuti. Povedali sme si, že musíme hrať hru ktorú trénujeme aj v defenzíve aj v ofenzíve. Začali sme  dobre a to nám určite pomohlo, aj napriek tomu, že sme v zápase aj prehrávali. To nám prinieslo novú skúsenosť, že vieme zápas aj otočiť a vyhrať. Myslím, že  sme boli počas zápasu lepší. Boli sme na lopte, a súpera držali od našej brány. To sme potrebovali na ďalšie víťazstvo.“

Ján Purc – VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava:                                                                                                    Hodnotenie zápasu s Tsunami Stupava:  httpss://www.youtube.com/watch?v=lpiovQ2b6P4                     „Hru Nitry poznáme už z minulých sezón, takže  nás v ničom neprekvapili. Obával som sa akurát jedinej veci, že by sme mohli z niektorých protiútokov Nitry dostať nejaký jeden, dva náhodné góly a chalani by sa dostali do nepohody. Našťastie sme diktovali tempo celému zápasu a rozhodli ho piatimi gólmi v rade. Naše strely končili zväčša na dobre chytajúcom Ľubomírovi Klosíkovi, ktorému sekundoval brankár hostí. Aj druhá päťka mala pokyny „cloniť“ vlastnému brankárovi, no bohužiaľ sme to nejako výraznejšie neprejavili v náš prospech, čo sa týka výsledku. Dva inkasované góly vyplynuli z ľahostajnosti podmienenej aj výsledkom a celou úrovňou zápasu. Sme radi, že sa nám pomaly vracajú do zostavy zranení hráči, do zápasu proti Nitre sa zapojil už Lukáš Murcko.“

Róbert Bučko – ATU Košice:                                                                                                                              „V zápase proti Sabinovovu sme mali z našej strany zlý nástup do zápasu, keď v desiatej minúte sme mali len dve strely na bránu, kde súper využil z minima maximum a ujal sa vedenia 3:1. V druhej tretine sme si vytvorili tlak na súpera, z čoho robili chyby a strelili sme tri góly. Tretiu tretinu sme kontrolovali hru a pridali ďalšie góly.  V zápase s Prešovom, súper bránil svoju polovicu ihriska, kde využil rýchle prečíslenia a ujal sa vedenia až 5:1. Museli sme začať hrať veľmi jednoducho a veľa strieľať na súperovu bránu. Vytvorili sme si tlak a po nespočetne veľa šancí a troch tyčkách sa nám podarilo vyrovnať. V predĺžení sme využili tlak z celého zápasu a strelili rozhodujúci gól.“

Libor Zagrapan – FBC Predator Sabinov:                                                                                                       Proti ATU Košice:
„Začali sme dobre kde sme strelili úvodný gól zápasu, ATUčko sa na nás stále doťahovalo a tak skončila i prvá tretina za stavu 2:3 pre nás. Druhá tretina nám vôbec nevyšla, prehrali sme ju 3:0. V tretej tretinu súper už vyhrával 7:3, dali sme ešte dva rýchle góly pred koncom, ale už bolo neskoro. Celý zápas bol o premieňaní šanci, súper ich premenil viacej aj keď niekedy so šťastím a tak berie tri body.

Proti Florku sme prvé striedanie dostali gól, čo naznačuje, že sme nezačali veľmi najlepšie. Premenili sme dve presilovky zo šiestich, čo si myslím že je málo. Na druhú stranu musím pochváliť chlapcov za disciplinovanú hru, kde za celý víkend sme nemali ani jedno oslabenie. Pred koncom sme odvolali brankára a podarilo sa nám znížiť na 4:5, keď ten gól padol v čase 59:56 čo už bolo zase veľmi neskoro. Súper nám dal dva góly zo štandartiek, ktoré vôbec nemuseli padnúť a to nás stálo tri body.

Zhodnotenie do budúcna
Od začiatku sezónny máme veľký problém s maródkou. Na prvý výjazd na zápasy so Stúpavou a Nitrou nám chýbali siedmi zranení hráči. Dúfam, že do ďalších zápasov už budú fit a my tak môžeme nastúpiť v plnej sile. Na našej hre nebudeme nič meniť, však sú za nami len 4 zápasy a sezónna je ešte veľmi dlhá. Budeme sa snažiť premieňať čisté gólové šance a vyvarovať sa zbytočných chýb, čo si myslím, že to boli hlavné príčiny, ktoré viedli k tomu, že proti Košickým tímom, sme nemali ani bod.“

Lukáš Blaško – FbO Florko Košice:                                                                                                                   „Od začiatku sezóny máme problém so zostavou a chýbajú nám 4-5 hráči základnej zostavy. Napriek tomu sme proti Prešovu odohrali dobrý zápas a jedine, čo nás mrzí a čo nás stalo zápas, je neskutočne množstvo nevyužitých čistých šancí. V zápase proti Sabinovu sme mali zápas od začiatku pod kontrolou, keď súper znížil až na konci zápasu. Opäť však veľké množstvo nevyužitých šancí, čo nás stálo vyššie víťazstvo.“

Matej Haliena – ŠK Lido Prirodovedec:                                                                                                         Do zápasu s Nitrou sme od začiatku išli s cieľom vyhrať, čo sa  nám začalo dariť hneď  od úvodu,  nakoľko sme zaznamenali prvý gól zápasu. To nás nakoplo a do konca prvej tretiny  sme pridali  ešte 5 gólov. Súper nevedel  nájsť recept na našu obranu a v podstate celý zápas sme dominovali a mali sme priebeh zápasu pod kontrolou. Až na malé chybičky krásy som bol s výkonom  spokojný.  Potešilo 14 strelených gólov a fakt, že chalani bojovali až do konca a zabrali všetky 3 formácie. Pochvalu si zaslúži najmä 3 pätka, ktorá nazbierala najviac kanadských bodov.                                                          Nedeľný zápas so Stupavou už bol z iného súdka. Vedeli sme, že Stupava vstúpila do ligy 2 vysokými  víťazstvami,  a preto sme očakávali ťažký zápas, najmä po fyzickej  stránkeSobotná prehra  s Hurikánom  určite Stupavčanov mrzela a chceli ju odčiniť. Hneď z prvých dvoch striel smerujúcich na bránu sme inkasovali 2 góly (bola to bankárova chyba), no paradoxne to nás asi nakoplo a do konca tretiny sme zápas otočili v náš prospech v pomere 3:2. Hra bola vyrovnaná a miestami sme mali navrch. Na začiatku 2. tretiny sme hrali oslabovku, ktorú však súper nevyužil, ale dostal sa na koňa. Boli sme zaskočení a nevedeli sme reagovať. Stupava hrala aktívne a pridala na svoje konto 3 presne zásahy.             3. tretina bola opäť vyrovnaná, my sme museli viac otvoriť hru, z čoho pramenili ešte 2 góly  v našej sieti,  no pridali sme iba 1 presný zásah, aj keď šanci na vyrovnanie bolo dosť. Opäť raz nás zradila lepšia  efektivita v zakončení. Myslím, že diváci videli pekný zápas, kde v prospech domácich rozhodla 2. tretina a zaslúžene vyhrali.“

Jan Komínek – FBC Mikuláš Prešov:                                                                                                                „Zápas s Florkem bývá pokaždé vyhecovaný, tvrdý a tím pádem pro diváky velmi atraktivní. Ani teď tomu nebylo jinak, šlo o velmi fyzicky náročný zápas a jsem rád, že jsme ho dovedli do vítězného konce. Zvládli jsme i kritickou situaci na začátku třeti třetiny do které se šlo za stavu 5:3, ale neuběhlo ani 50 vteřin a bylo vyrovnáno. Těší mě, že jsme poté dokázali dvěma góly zápas opět strhnout na naši stranu a tři body máme v Prešově. Musím kluky pochválit za obětavou a zodpovědnou hru, kterou jsme proti loňskému vítězi extraligy předvedli. Ukázali jsme kvalitní výkon v obranné fázi, kterou podpořil dobře chytající brankář.

Do zápasu jsme s ATU Košice vstoupili výborně a jednoznačně jsme vyhráli první třetinu. Od další části ale ATU zlepšilo obranu a ve třetí třetině byli zase daleko lepší domácí hráči. Po náročném sobotním zápase nám docházeli síly a ATU zaslouženě vyrovnalo. Myslím si, že remíza je spravedlivá a v prodloužení se usmálo štěstí na domácí tým.“

Zápas Hurikán Bratislava vs Tsunami Stupava nám zhodnotili dvaja hráči.

Dávid Benedig:                                                                                                                httpss://www.youtube.com/watch?v=jBHYkioHSlI

Martin Kubovič:                                                                                                                                                  „V zápase proti Hurikánu sme zvolili taktiku vysokého napádania, na začiatku to vyzeralo celkom dobre, no nedokázali sme využiť žiadne šance, nevychádzali nám kombinácie, a keď už, tak sme nechali vyniknúť súperovho brankára. V druhej a tretej tretine nás Hurikán trestal skoro z každej šance a výsledok je tak pre nás veľmi zlý. Na tento zápas musíme čo najrýchlejšie zabudnúť a sústrediť sa na ďalšie kolo.“