V piatok 24.10.2014 a v sobotu 25.10.2014 sa odohrali zápasy 7. kola mužskej Salming Extraligy. V tomto kole sa stretli extraligové dvojičky, preto sme mohli vidieť  až šesť derby zápasov. Tieto zápasy podľa očakávania skončili veľmi tesnými výsledkami. Tabuľka sa nám poriadne zamotala, veď o čelo tabuľky je v hre až prvých šesť tímov. Prvý ŠK 1. FBC Trenčín má na konte osemnásť bodov a šiesty v poradí, bratislavský Hurikán dvanásť. Zaujímavý súboj je aj na spodku tabuľky. Medzi tímami na 9. a 11. mieste je rozdiel len tri body.

V piatok sa v MŠH v Trenčíne konalo veľké Trenčianske derby. V tomto zápase okrem toho, kto ovládne florbalový Trenčín, šlo aj o prvé miesto v tabuľke. Pred zápasom mali hostia z M-Športu náskok nad  domácim ŠK 1. FBC Trenčín 2 body. Pred 550 divákmi sa odohral divácky atraktívny zápas, ktorému ešte väčšiu príchuť dodali fanúšikovské tábory oboch tímov. Zápas sa skončil výhrou domáceho ŠK 1. FBC Trenčín v pomere 7:5. M-Šport Salming Team Trenčín, tak stratil plný počet bodov až v siedmom zápase.

Východoslovenské derby medzi FBC Mikuláš Prešov – FBC Predator Sabinov, zvládli lepšie hráči Sabinova, ktorí zdolali Prešovačanov tesne 5:4.

V sobotu sa konali zvyšné štyri derby zápasy. Nováčik z Nižnej odohral vyrovnaný zápas proti úradujúcim vicemajstrom Slovenska z Grasshoppers Žilina. „Kobylky“ zvládli tento zápas a vyhrali v pomere 8:5. Nižná, tak opäť vyšla naprázdno, avšak za prevedený výkon proti papierovo silnejšiemu súperovi sa vôbec nemusí hanbiť.

Prekvapenie sa zrodilo v Bratislave, keď favorit z Hurikánu Bratislava „zakopol“ v zápase proti Lidu Prirodovedec. „Prírodovedci“ vyhrali  tesne 4:3. Podľa brankára Hurikánu prišlo z ich strany jednoznačne k podceneniu súpera, ktoré prišlo už s prístupom na tréningoch počas týždňa.

01

Bitku o Košice zvládli lepšie výrazne omladení tím z ATU Košice. „Akademici“ si v ostro sledovanom zápase poradili s mestským rivalom z FbO Florko Košice 6:4.

V Nitre sa zrodil zaujímavý súboj medzi domácimi ŠK Slávia SPU DFA Nitra a Tsunami Stupava. Hostia po prvej tretine vyhrávali suverénne 5:0 a takmer každý prítomný divák v hale si mohol povedať, že zápas má jasného favorita. Avšak tomu v druhej a tretej tretine nebolo tak. Nitra obe tretiny vyhrala (4:3 a 4:2) a nakoniec sa Záhoráci museli báť o konečný  výsledok. Zápas sa skončil výhrou hostí v pomere 10:8.

Vyjadrenia niektorých trénerov  a hráčov na 7. kolo Salming Extraligy:

František Baláž – FBC Mikuláš Prešov:                                                                                                 „Derby so Sabinovom má pre Prešov vždy špeciálnu príchuť, keďže oba celky v minulosti začínali rovnako v 3. lige a do vyšších súťaži postupovali spoločne, takže rivalita sa v Šariši už pár rôčkov pestuje. Do zápasu sme vstupovali s úmyslom získať plný počet bodov, čo sa nám paradoxne nepodarilo. Prvá tretina bola vyrovnaná, no povedal by som, že brankár hostí držal súpera nad vodou. V druhej tretine, v ktorej sme doplatili na nepozornú obranu, sme dostali najviac gólov, keďže súper nás prečísloval v brejkoch, z ktorých premieňal šance na góly. Tak ako v prvej aj v druhej tretine nás trápila koncovka. V poslednej časti stretnutia sme sa snažili otočiť priebeh zápasu aj prostredníctvom presilových hier. Jednu sa nám podarilo premeniť, no súper svojou pozornou obranou dobre odolával a súboj dotiahol do víťazného konca.“

Juraj Matejka – hrajúci tréner M-Šport Salming Team Trenčín:                                                             „Zápas bol veľmi vyrovnaný, nepodarilo sa nám odskočiť na rozdiel dvoch gólov, čo bola škoda. Súper nás vždy dorovnal a nakoniec sme spravili viac chýb, ktoré potrestali a už sa nám ich nepodarilo dobehnúť. Perfektná bola divácka kulisa a našim fanúšikom sa podarilo spraviť zo súperovej haly domáce prostredie.“

Lukáš Blaško – hrajúci tréner FbO Florko Košice:                                                                                  „Do zápasu sme nastúpili výborne a v tretej minúte sme už viedli 2:0. Potom sme však začali zahadzovať šance ako na bežiacom páse, čo nás nakoniec stálo víťazstvo. Od začiatku sezóny máme problém s premieňaním šancí, do ktorých sa dostaneme, no zakončenie je žalostne. Verím, že to už najbližšie zlomíme a začneme vyhrávať.“

Adam Kalčok – brankár VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava:                                                                     „Myslím si, že určite sme podcenili súpera, inak sa to nazvať nedá. Myslím, že tomu predchádzal aj prístup na tréningoch minulý týždeň. Vždy po nejakých dvoch zápasoch, ktoré sa nám podarí vyhrať nad silným súperom si myslíme, že sme majstri. Myslím, že zasa nás to poslalo späť na zem.“

Roman Günther – kapitán ŠK Lido Prirodovedec:                                                                                 „Zápas prebiehal, tak, ako my sme chceli. Vlastne Hurikán hral, to čo my sme chceli. Povedali sme si, že budeme brániť, to nám v podstate vychádzalo a Hurikán sa na to chytil. A brejkov sme dali štyri góly, čo vlastne rozhodlo zápas. Myslím si, že Hurikán nás nepodcenil, len hrali to tak staticky, čo som si nemyslel, že tak budú hrať.“