V sobotu 1.11.2014 a v nedeľu 2.11.2014 sa konalo 5. a 6. kolo Mužskej 1. ligy.

V boji o popredné miesta v tabuľke sa  v sobotu stretli hráči z „B“ tímu Grasshoppersu Žilina a Skalice. Zápas sa skončil výhrou Skalice 9:1, ktorá na zatiaľ dobre našliapnuté k postupu do mužskej Salming Extraligy . Dolnokubínčania sa stretli s rezervou „Predátorov“ zo Sabinova. Vo vyrovnanom zápase si nakoniec hráči z Metropoly dolnej Oravy poradili so Sabinovom tesne 7:6. Detva vyhrala nad Spišskou Novou Vsou vysoko 13:3. Trnava porazila Púchov vysoko 19:9, avšak najmä rozhodla posledná tretia tretina, ktorá sa skončila suverénnym víťazstvom 10:3, hráčov zo slovenského Ríma.

1380250_954147287932033_8496513340298390222_n

V nedeľu Spišská Nová Ves privítala Dolný Kubín. Zápas sa skončil víťazstvom Dolnokubínčanov 9:6. „B“ tím „Predátorov“ zo Sabinova prehral v zápase s druhou Detvou tesne 6:7. Detva si urobila štvrgólový náskok v prvej tretine, na ktorý už „Predátori“ nevedeli odpovedať. Bratislavský Snipers vyhral na pôjde domácich Gajarov 6:4. Gajary po prvej tretine vyhrávali sľubne 3:0, avšak, tak ako sa vraví, že v hokeji či futbale je všetko možné, tak pre florbal to platí dvojnásobne. Sniperi druhú tretinu vyhrali presvedčivo 4:0.  Tretiu tretinu zvládli  2:1. Ostrelovači, si tak vezú zo Záhoria 2 body. Nakoniec si Skalica poradila s Púchovom 15:9.

Na čele tabuľky je Skalica s 11 bodmi, druhá je Detva  s 10 bodmi a na treťom mieste je priebežne  „B“ tím „Kobyliek“ zo Žiliny, ktoré majú na svojom konte 7 bodov.

Matej Vanta (Kapitán FBC 11 Trnava):

„Na zápas proti Púchovu sme pricestovali bez niekoľkých hráčov, keďže poslednú dobu nás trápia choroby a zranenia, cieľ sme mali však jediný – vyhrať. V pochmúrnej atmosfére sme sa veľmi pomaly rozbiehali a súper využíval každú šancu čo mal, aj preto 1. tretina skončila nerozhodne 4:4. Do druhého dejstva sme sa snažili dodať dynamiku, ale nejak to stále nešlo, ale súperov hráč v bráne nám doprial lacné góly, a tak sme vyhrali druhú tretinu 2:5. V 3. tetine sme sa konečne rozbehli a začali hrať útočný florbal s pohybom, a tak sme v nej prevalcovali súpera 3:10. Aj vďaka tomu si nesieme z Púchova 2 body do tabuľky.“

Vladimír Roziak (Hrajúci tréner Snipers Bratislava):

„Do zápasu  proti Gajarom sme vstúpili vlažne, čo nás stálo prehratú tretinu v pomere 0:3. Potom sme však jasne prebrali hru do našich rúk a diktovali tempo. Mrzí množstvo nepremenených šancí. Zápas sme mali už po druhej tretine jasne zlomiť v náš prospech a nedovoliť Gajarom bojovať o výsledok až do konca.“