Za nami je siedme a ôsme kolo Mužskej 1. ligy. Súťaž sa nám každým kolom viac vyrovnáva, avšak na čele je stále neporazená Skalica, ktorá zo siedmych odohraných zápasov vyhrala šesť a jeden remizovala. Bratislavský Snipers po neúspešnom prvom dvojkole nabral druhý dych a už päť zápasov boduje (4 výhry a 1 remíza). Rozdiel medzi prvou Skalicou a šiestym Dolným Kubínom je len šesť bodov.

V sobotu 15.11.2014 sa Skalica stretla s Trnavou. Trnavčania museli  odvracať nepriaznivý stav 0:4, ktorý si Záhoráci vyrobili počas prvej tretiny. Druhá tretina bola v réžii Trnavy, keď v nej dokázali hráči zo slovenského Ríma dokázali zvíťaziť 5:3. Tretiu tretinu Trnavčania vyhrali 2:1, avšak na zisk aspoň jedného bodu to nestačilo, a tak si Skalica z domáceho prostredia odváža plný bodový zisk za výhru 8:7 nad Trnavou.

V sobotu 22.11.2014 si Dolný Kubín poradil s Gajarmi tesne 9:8. V zápase „B“ tímov boli úspešnejší hráči z Grasshoppers Žilina, ktorí vyhrali nad Sabinovom 7:1. V dramatickom zápase medzi hráčmi zo Snipers Bratislava a DTF team Detva Joxers sme mohli vidieť pekný florbal so šťastným koncom pred domácich odstrelovačov, ktorí porazili druhý tím tabuľky, Detvu, tesne 7:6. V zápase sa niektorými famóznymi zákrokmi blysli obaja brankári.

V nedeľu 23.11.2014 si Detva pred domácimi fanúšikmi napravila chuť a zdolala Gajary 9:6. Dolný Kubín podľahol Sniperom 6:10. O víťazstve bratislavského tímu rozhodla posledná tretia tretina, v ktorej Sniperi nastrieľali hráčom z metropoly Dolného Kubína až 5 gólov. Rezerva žilinských „Kobyliek“ zvíťazila nad hráčmi zo Spišskej Novej Vsi 9:6. Hráči zo Spiša mali v sobotu odohrať zápas proti Púchovu, avšak Púchovčanom sa počas cesty na zápas pokazil autobus, a tak sa zápas neodohral. O tom, či sa zápas odohrá v náhradnom termíne, alebo bude skontumovaný v prospech domáceho tímu rozhodne Ligová komisia.

Vladimír Roziak – (Hrajúci tréner –  Snipers Bratislava):

„Súper z Detvy bol zo začiatku trochu ospalý, čo sa nám podarilo využiť a dostali sme sa do dvojgólového vedenia. Súpera však potom nakopol náš vlastný gól a skóre odvtedy bolo ako na hojdačke. Bol to veľmi vyrovnaný a fyzicky náročný duel, načo sme aj boli pripravení. Našťastie sme tento duel úspešne zvládli a získali tak dôležité body.

V prvom rade som veľmi sklamaný, v akých podmienkach sa zápas hral… Hala bola otvorená neskoro, vnútri bola obrovská zima, tribúny žiadne, diváci sedeli na lavičkách sotva pol metra od mantinelu, parkety v katastrofálnom stave. Myslím, že keď niekto chce hrať celoslovenskú súťaž, mal by k organizácii pristúpiť zodpovednejšie. Zápas sme síce vyhrali, ale nehrali sme moc dobre. Myslím, že sme boli individuálne zdatnejší ako Kubínčania, robili sme však množstvo chýb, po ktorých sme zbytočne inkasovali. Po dôležitom víťazstve nad Detvou sme si asi mysleli, že zápas sa vyhrá sám. Druhá tretina pre nás začala katastrofálne, keď sme najprv nevyužili sedem minút presilovej hry a následne ani takmer dvojminútové vylúčenie o dvoch hráčov. Súper nás za to ešte potrestal dvoma gólmi a stav 6:3 naozaj nevyzeral priaznivo. Našťastie sme sa „nakopli“ trochu šťastnejším gólom a začali konečne makať. V tretej tretine sme konečne zlepšili defenzívu a trpezlivo sme si počkali na gólové šance. V tretej tretine sa ukázala hlavne dobrá kondičná pripravenosť, vďaka čomu sme mohli ísť na plno až do konca a nedovolili sme súperom zápas zdramatizovať.“

Martin Chamula – (Kapitán – DTF team Detva Joxers):

„Z našej strany to bolo 50 na 50. Polku zápasu sme hrali zle, polku dobre. Troška sa nám odklonilo šťastie. Môj názor je taký, že nám aj rozhodca nepomohol, pomohol súperovi, samozrejme našou zlou hrou sme bohužiaľ tento zápas prehrali. Mali sme naviac, mrzí ma to, ale pôjdeme ďalej, poučíme sa a bude to lepšie.“

Program zápasov 9. a 10. kola Mužskej 1. ligy:

9. kolo:

Sobota – 6.12.2014:

14:00 – Žatva 90 Dolný Kubín vs DTF team Detva Joxers                                                                       (ŠH SOŠ – Polytechnická, Jelšavská 404 – Dolný Kubín-Kňažia)

15:00 – FBK florbal4u Púchov vs Snipers Bratislava                                                                                   (MŠH StC Aréna, Športovcov 1 – Púchov)

16:00 – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina „B“ vs TJ Sokol Gajary                                                             (ŠH ŠG, Rosinská cesta 4 – Žilina)

Nedeľa – 7.12.2014:

14:00 – FBC Predator Sabinov „B“ vs FBC Skalica                                                                                      (MŠH Gym.A.Prídavka, Komenského 40 – Sabinov)

18:00 – FBC Young Arrows Spišská Nová Ves vs FBC 11 Trnava                                                              (ŠH, Za Hornádom 15 – Spišská Nová Ves)

10. kolo:

13:00 – FBC Predator Sabinov „B“ vs FBC 11 Trnava                                                                               (MŠH Gym.A.Prídavka, Komenského 40 – Sabinov)

21:00 – FBC Young Arrows Spišská Nová Ves vs FBC Skalica                                                                   (ŠH, Za Hornádom 15 – Spišská Nová Ves)

Nedeľa 7.12.2014:

13:30 – Snipers Bratislava vs FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina „B“                                                      (ŠH Elán, Bajkalská 7 – Bratislava)

19:00 – TJ Sokol Gajary vs FBK florbal4u Púchov                                                                                  (ŠH Malina, Sasinkova 2 – Malacky)

Zdroj: snipers.sk