Predposledný víkend roku 2015 sa odohrali zápasy Ženskej extraligy. Počas 13.a 14. kola sme znovu mohli sledovať deväť zápasov v rôznych kútoch Slovenska. Poradie v tabuľke na popredných miestach však ostalo aj naďalej nezmenené, hoci sme sa v nedeľu dočkali prekvapenia v podaní prešovských hráčok.

Sobota 19. 12. 2015

FbK Kométa Spišská Nová Ves vs. VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 4 : 3 (0:1; 1:1; 3:1)
Góly: K. Grossová 2x, P. Hudáková, K. Hudáková – I. Besedičová 2x, D. Czúzová
Asistencie:
P. Hudáková 3x, K. Hudáková – A. Kľúčiková 2x, P. Gešová

Možno trochu prekvapivý výsledok sa zrodil na Spiši, kde sme mohli sledovať dramatický duel medzi domácou Kométou a bratislavským Hurikánom. Ako prvé skórovali hosťujúce hráčky, a to už v štvrtej minúte zápasu. Domáce vyrovnali až v úvode druhej tretiny. Bratislavčanky však dokázali skórovať znovu len pár sekúnd pred koncom druhej dvadsaťminútovky, a tak odchádzali do šatne za stavu 2:1 vo svoj prospech. Vyrovnávajúci gól prišiel v štyridsiatej šiestej minúte z hokejky Kláry Grossovej (asistencia Paulína Hudáková). Päť minút pred koncom však znovu skórovali hosťujúce hráčky. Pre lídra ženskej extraligy sa zápas nevyvíjal veľmi dobre. Nakoniec však dokázali dievčatá zo Spišskej otočiť zápas v priebehu troch minút v závere tretiny, a tak si odniesli tri body.

Jana Dupčáková, FbK Kométa Spišská Nová Ves: „Zápas sme, bohužiaľ, nezačali práve najlepšie. Hoci sme mali množstvo šancí, spočiatku sa nám nedarilo prekonať bratislavskú brankárku, ktorá mala svoj deň. V podstate sme boli po celý čas pod tlakom a doťahovali sme skóre. Napokon sa nám podarilo ku koncu pozbierať psychické aj fyzické sily a otočiť tak zápas v náš prospech.“

Dominika Csuzová, VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava: „Do zápasu sme nastupovali s chladnou hlavou, vedeli sme ze proti nam stoji silný súper. Súpera sme chceli prekvapiť, čo si myslím, že sa aj podarilo, keďže ešte nejakých päť minút do konca zápasu sme vyhrávali. Bohužiaľ, po nedodržní pokynov trénera a chybách v obrannej hre sme zápas stratili.“

1. FbK Quick Sport Banská Bystrica vs. ŠK Slávia SPU DFA Nitra 2 : 8 (2:2; 0:3; 0:3)

Góly: I. Daubnerová, V. Ferenčíková – R. Janegová 3x, M. Žikavská 2x, M. Pintérová 2x, K. Karásková
Asistencie: J. Hríbiková 2x – R. Janegová 3x, M. Žikavská 3x, N. Štefkovičová, K. Blehová

V Banskej Bystrici sa spočiatku darilo domácim, ktoré po góloch Ingrid Daubnerovej Veroniky Ferenčíkovej (asistencie 2x Jana Hríbiková) viedli už v prvej desaťminútovke 2:0. Tu však dostali domáce stopku a do konca zápasu už pribúdali góly len do ich brány. Spomedzi hráčok Nitry sa najviac presadila slovenská reprezentantka Romana Janegová, ktorá si pripísala 6 kanadských bodov (3+3) a Michaela Žikavská s piatimi bodmi (2+3). Michaela Žikavská, ŠK Slávia SPU DFA Nitra, „Do zápasu sme chceli ísť odhodlane ako do každého iného, no začiatok sa nám veľmi nepodaril, chýbala nám koncentrácia, keďže sme v úvodných minútach prehrávali už 0:2. Avšak od toho momentu sme mali hru vo svojich rukách a súperky sme do väčších šancí nepúšťali. Po viacerých pekných akciách zápas skončil víťazstvom 8:2 pre nás.“

NTS FK-ZŠ Nemšová vs. ŠK 98 Pruské 6 : 5 (2:0; 3:3; 1:2)
Góly: K. Melišová 2x, Z. Strapková, A. Bahnová, V. Izraelová, D. Sádecká – I. Hrehušová 3x, P. Kňažková, V. Dobrodejová
Asistencie: V. Malichová 3x, D. Sádecká, A. Bahnová, K. Haljaková – J. Trošková 2x, V. Dobrodejová, R. Reseková, A. Šidlová

V Nemšovej to až do polovice druhej tretiny vyzeralo, že domáce hráčky si ľahko poradia s hosťujúcimi dievčatami, keďže viedli už 4:0. Hráčky Pruského sa však nevzdali a do konca tretiny dokázali dotiahnuť skóre na rozdiel dvoch gólov, ba dokonca v 14. minúte tretej tretiny bol stav vyrovnaný. Nakoniec sa však podarilo streliť rozhodujúci gól Dominike Sádeckej (asistencia Kristína Haljaková) počas presilovej hry v sedemnástej minúte. Domáce tak udržali tri body doma a priblížili sa v tabuľke tretiemu miestu, na ktorom sa momentálne nachádza práve Pruské.

MKŠS Kysucké Nové Mesto vs. FBC Mikuláš Prešov 5 : 9 (2:3; 3:4; 0:2)
Góly: S. Ch. Žideková 4x, L. Knihová – L. Cupráková 4x, Ľ. Zajacová 2x, K. Robová, A. Potančoková, M. Lupačová
Asistencie: S. Tomová, N. Gašincová, E. Šlopková – L. Cupráková 2x, S. Majcherová 2x, Z. Majtánová, J. Bergová, Ľ. Zajacová, K. Robová

Zápas medzi Kysuckým Novým Mestom a Prešovom bol spočiatku celkom vyrovnaný. Stále však mali lepšiu pozíciu hosťujúce hráčky. Spomedzi domácich sa činili najmä Sarah Charlotte Žideková, ako už býva zvykom, ktorá strelila skoro všetky góly svojho tímu. Dvakrát to bolo po samostatnej akcii a dvakrát s asistenciou spoluhráčok Silvie TomovejNikolety Gašincovej. Na strane Prešova sa prezentovala najmä Lenka Cupráková, ktorá nazbierala šesť kanadských bodov (4+2). O zápase rozhodla hlavne tretia tretina, v ktorej Prešovčanky dokázali svoj náskok zvýšiť, a to bez inkasovaného gólu, vďaka čomu ľahko dotiahli zápas do víťazného konca.

Fbk Tvrdošín vs. Eastern Wings Michalovce 15 : 0 (2:0; 6:0; 7:0)
Góly: V. Ďuríková 3x, V. Bobotová 3x, S. Gibaštíková 2x, V. Turčáková 2x, M. Krivulčíková 2x, M. Ješšová, J. Javorková, D. Medvecká
Asistencie: S. Gibaštíková 4x, M. Ješšová 4x, V. Ďuríková 2x, V. Turčáková

Na palubovke úradujúcich majsteriek sa hralo v podstate celých šesťdesiat minút na jednu bránu. Hosťujúce Michalovčanky vyslali na súperovu brankárku iba osem striel, z ktorých ani jedna neskončila za jej chrbtom. Domáce hrali svoju hru, dostávali sa do šancí a najmä v druhej a tretej tretine sa im podarilo veľa z nich premeniť. S najvyšším počtom kanadských bodov na konte nakoniec skončila Stanislava Gibaštíková (2+4), Viktória Ďuríková (3+2) a Michaela Ješšová (1+4). Keďže Michalovce sa nachádzajú v spodnej časti tabuľky, tento výsledok sa dal čakať. Tvrdošínčanky si takto navýšili svoje skóre, ktoré môže rozhodovať o ich umiestnení po základnej časti, keďže vo vrchnej polovici tabuľky je to veľmi vyrovnané pokiaľ ide o počet bodov.

Nedeľa 20.12. 2015

Fbk Tvrdošín vs. FBC Mikuláš Prešov 8 : 11 (1:5; 3:2; 4:4)
Góly: V. Bobotová 3x, M. Krivulčíková 2x, V. Turčáková, K. Belicová, R. Rennerová – L. Cupráková 4x, M. Lupačová 3x, K. Robová 2x, S. Majcherová, Z. Majtánová
Asistencie: M. Hutirová 4x, V. Turčáková, K. Belicová – L. Cupráková 2x, Z. Majtánová, K. Robová, M. Lupačová

V nedeľu možno zaúradovala nedostatočná regenerácia hráčok Tvrdošína, ktoré po večernom zápase s Michalovcami nastúpili hneď ráno o 10:00 proti Prešovu. Hostky si už v prvej tretine vytvorili štvorgólový náskok, vďaka ktorému mohli hrať uvoľnenejšie a bez veľkých nervov. Celkovo padlo v tomto zápase devätnásť gólov, z ktorých jedenásť inkasovali práve domáce hráčky, u ktorých to nie je zvykom. V závere zápasu ešte upravovala skóre Viktória Bobotová (asistencia Kristína Belicová) na konečných 8:11. Hráčky Prešova sa tak postarali o menšie prekvapenie, keď z tohto zápasu uchmatli tri body.

FbK Kométa Spišská Nová Ves vs. ŠK Slávia SPU DFA Nitra 8 : 7 (3:1; 3:4; 2:2)
Góly: K. Hudáková 4x, P. Hudáková 3x, B. Kocúrová – R. Janegová 3x, M. Žikavská 2x, M. Kadučáková, K. Karásková
Asistencie:
K. Grossová 3x, J. Dupčáková, P. Hudáková, V. Grossová, B. Kocúrová – K. Blehová, R. Janegová, N. Vargová, M. Kadučáková, N. Štefkovičová

Ani druhý zápas Spišskej Novej Vsi nebol taký jednoznačný, ako tomu zvyklo byť v tomto ročníku ženskej extraligy. Hoci domáce viedli počas celého zápasu, neustále museli byť v strehu, keďže Nitrianky ich náskok stále dobehli. Dvakrát sa podarilo hosťujúcim dievčatám dotiahnuť na rozdiel jedného gólu, ba dokonca ešte v posledných sekundách zápasu, za stavu 8:7 v prospech domácich, mala šancu na vyrovnanie Romana Janegová. Na strane domácich úradovali najmä sestry Paulína a Kristína Hudákové, ku ktorým sa pridala jedným gólom Barbora Kocúrová.

Jana Dupčáková, FbK Kométa Spišská Nová Ves: „Zápas s Nitrou sa vyvíjal síce o niečo lepšie než ten sobotňajší s Bratislavou, no i tak to nebola hra, na ktorú sme v tejto sezóne zvyknuté. Hoci sme dokázali odskočiť súperkám o niekoľko gólov, tým sa stále podarilo skóre dorovnať. Musím sa priznať, že mne tento zápas absolútne nevyšiel podľa predstáv, a preto sa chcem poďakovať dievčatám, že to nevzdali a bojovali zo všetkých síl, pričom veľakrát zabránili Nitriankam vystreliť na našu bránu, a tak sme udržali body doma.“

Michaela Žikavská, ŠK Slávia SPU DFA Nitra:  „V úvode sezóny sme s Kométou  prehrali vysoko 1:8 a v tomto zápase sme nemali čo stratiť, chceli sme uhrať lepší výsledok. To sa nám aj podarilo, pretože prvých 7 minút sme nedostali žiaden gól, celý zápas sa hral v rýchlom tempe a oba tímy sa snažili presadiť. V prvej časti hry sme držali ako tak krok,no v druhej časti sa nám to darilo menej. V tretej časti sa nám podarilo dotiahnuť na súpera na rozdiel jedného gólu a cítili sme, že by sme mohli tento zápas vyrovnať a posunúť ho do predĺženia.V poslednej minúte sa nám podarilo nastreliť tyčku.Chýbal nám kúštiček športového šťastia.Tento zápas skončil síce pre nás prehrou 7:8, ale hodnotím ho veľmi pozitívne. Myslím si, že sme prekvapili a nemáme sa začo hanbiť, pretože sme predviedli tímový výkon a nedá mi nespomenúť našu mladučkú brankárku, ktorá nás nesmierne podržala.“
MKŠS Kysucké Nové Mesto vs. Eastern Wings Michalovce 5 : 6 (3:0; 0:4; 2:2)
Góly: S. Ch. Žideková 2x, S. Tomová, E. Šlopková, M. Griecsová – N. Kuchariková, L. Jakabová, G. Galová, Z. Chudinová, M. Komlodyová, R. Vrábeľová
Asistencie: S. Tomová, S. Ch. Žideková, N. Gašincová, L. Knihová, E. Škvrndová – N. Gajdošová 2x, M. Komlodyová 2x, N. Kuchariková, Z. Chudinová

V nedeľu pricestovali do Kysuckého Nového Mesta dievčatá z Michaloviec. Prvú tretinu zvládli lepšie domáce hráčky, a tak sa odchádzalo do šatní za stavu 3:0 pre Kysučanky. Druhá dvadsaťminútovka však bola šťastnejšia pre hostky. Tie dokázali neinkasovať, a otočili tak zápas vo svoj prospech. Nakoniec sa rozhodovalo až v tretej tretine, v ktorej oba tímy strelili po dva góly. Rozhodujúci gól padol nakoniec až v devätnástej minúte z hokejky Romany Vrábeľovej (asistencia Monika Komlodyová), vďaka čomu body putovali na konto Michalovčaniek. Podarilo sa im tak preskočiť o jeden bod Kysucké Nové Mesto a posunuť sa na ôsme miesto v tabuľke.

1. FbK Quick Sport Banská Bystrica vs. VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 0 : 1 (0:0; 0:1; 0:0)

Góly: T. Čeligová
Asistencie: N. Štefániková

Netradičný výsledok pre florbal sa zrodil v zápase Banskej Bystrice proti Hurikánu Bratislava, v ktorom o víťazstve hostí rozhodol jediný gól z druhej tretiny. Ten sa podarilo streliť hráčke Hurikánu, Terézii Čeligovej, po prihrávke Nikoly Štefánikovej. Celkovo v zápase vyslali oba tímy na súperovu bránu po dvadsať striel. Banskobystričanky sú tak na poslednom mieste tabuľky s jedinou výhrou a piatimi bodmi na konte. Za deviatym Kysuckým Novým Mestom už zaostávajú o päť bodov a šanca dostať sa do play-off je nepravdepodobná, keďže ich čakajú ešte zápasy s tímami z prvej štvorky.

Dominika Csuzová, VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava: „Na zápas s Banskou Bystricou sme mali jasný cieľ, a to bodovať, čo nám zo začiatku zväzovalo ruky. Nepremieňali sme šance, ale nakoniec sme si jednogólový náskok ustrážili, najmä vďaka dobrej obrane, bojovnosti a famózne chytajúcej Dominiky Sepešiovej, ktorá čarovala nielen proti Bystrici ale aj proti Spišskej.“

V tento víkend sa na prvých troch miestach v produktivite umiestnili hráčky z troch rôznych tímov. Na prvé miesto sa dostala Lenka Cupráková z FBC Mikuláš Prešov s 12 bodmi (8+4). Po nej nasleduje na druhom mieste Nitrianka Romana Janegová s 10 bodmi (6-4) a trojicu najproduktívnejších hráčok uzatvára Spišiačka Paulína Hudáková s 8 kanadskými bodmi (4+4).

Najbližšie zápasy ženskej extraligy sú naplánované až v novom roku, a to na 9. a 10. januára.

Autor: Jana Dupčáková