Na MS junioriek v kanadskom Belleville majú slovenské reprezentantky za sebou aj druhý skupinový zápas. Po včerajšej prehre 3:6 so Švajčiarskom (štvrtý najlepší tím sveta podľa rankingu IFF) dnes odohrali zverenkyne trénera Jaroslava Marksa zápas proti úradujúcim majsterkám sveta, Švédkam.

Slovensko vs Švédsko 0:11 (0:6,0:4,0:1)

Góly a asistencie: Góly: 2. Segerholmová, 2. Forsmarková, 6. Svenssonová, 6. Svarfvarová, 7. Lidbergová, 14. Forsmarková, 21. Ahlstrandová, 32. Molinová, 35. Sjöbergová, 36. Ahlstrandová, 43. Forsmarková, vylúčené 5:2, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 612 divákov.

Slovenkám nevyšla úvodná tretina, v ktorej inkasovali až šesť gólov. Mrzieť môžu najmä prvé štyri góly, ktoré prišli ihneď za sebou. V druhej tretine sme inkasovali už v prvej minúte, avšak to bolo na najbližších jedenásť minút všetko. Opäť sa ale prejavila sila švédskeho tímu, ktorý do konca prostrednej tretiny strelil ďalšie tri góly – 0:10. V tretej tretine nastúpila do slovenskej svätyne Petra Hačková, ktorá síce hneď inkasovala gól, ale do konca tretiny si už udržala čisté konto.

Slovenské juniorské reprezentantky tak prehrali aj svoj druhý duel na MS junioriek v kanadskom Belleville, treba však podotknúť, že na predchádzajúcom šampionáte sme proti Švédsku prehrali 1:15, teraz 0:11.

Slovensko si zajtra o 16:10 SELČ zmeria sily s Nórskom, nováčikom A-divízie.

„Hráčkam trvalo celú tretinu, kým si zvyknú na švédsku hru. Boli sme nedôrazní, pomalí, ale výkon gradoval v tretej tretine, kde sme inkasovali iba jeden gól. Hráčky pochopili, čo od nich chceme a myslím si, že sme sa potom Švédkam vyrovnali v mnohých veciach. Keby sme strelili gól, bolo by to, určite, príjemnejšie,“ povedal hlavný tréner slovenskej juniorskej reprezentácie Jaroslav Marks.

Autor: Lukáš Chovan