Mužská Salming Extraliga má za sebou 8. a 9. kolo, v ktorom sme mohli vidieť veľa zaujímavých výsledkov.

V sobotu 8.11.2014 sa Nižná predstavila na domácom ihrisku v dôležitom súboji proti bratislavskému Lidu. V tomto zápase šlo o dôležité body, vzhľadom na postavenie oboch mužstiev v tabuľke. Toto zápolenie  lepšie zvládli hráči spod Ostražice, ktorí vyhrali nad „Prírodovedcami“ 9:6. Trenčianske tímy privítali celky z východu, a to konkrétne Sabinov a Prešov. M-Šport Trenčín vyhral nad Sabinovom  tesne 4:3 po predĺžení a ŠK 1. FBC Trenčín vyhral nad Prešovom 8:7 až po samostatných nájazdoch. Nitra a Stupava vycestovali na trip do Košíc, kde sa stretli s oboma košickými tímami. Nitra prehrala nad Florkom Košice vysoko 3:11 a omladené ATU si poradilo s Tsunami Stupava 6:5 po samostatných nájazdoch.  Nakoniec sa v Žiline stretli minuloroční semifinalisti, a to domáci Grasshopers a bratislavský Hurikán. Stav zápasu bol do posledných minút vyrovnaný, 2:2, avšak Marián Galovič minútu a tri sekundy pred koncom riadneho hracieho času strelili víťazný gól, na ktorý už ani počas hry bez brankára nevedel Hurikán odpovedať.

08

V nedeľu 9.11.2014  Florko Košice privítalo Stupavu. V zápase sa vždy domáci tím doťahoval na Tsunami, avšak nakoniec „Florkáči“ podľahli Stupave 7:10.  V zápase rozhodla druhá tretina, ktorá sa skončila víťazstvom hráčov zo Záhoria v pomere 6:3. Trenčiansky FBC si poradil so Sabinovom 11:5. M-Šport zaváhal s Prešovom a prehral 7:8. Aktuálne „čierne kone extraligy“ nemajú práve najlepšiu fazónu. Z posledných troch zápasov prehrali v riadnom hracom čase dva a jeden vyhrali až po predĺžení. Z priebežného prvého miesta v tabuľke sa „prepadli“ až na piatu pozíciu. Košické ATU si poradilo s Nitrou hladko 12:3, a tak Nitra vycestovala z Košíc bez bodu a s nepriaznivým skóre 6:23.  Žilinský Grasshoppers si poradil s Lidom Prirorodovedec 8:5. „Kobylky,“ tak držia  päťzápasovú sériu víťazstiev.  Nižná mala na dosah druhé víkendové  víťazstvo. Hráči spod Ostražice vyhrávali 10 minút pred koncom zápasu 6:4, avšak Hurikán otočil stav stretnutia a 50 sekúnd pred koncom definitívne spečatil svojim siedmym gólom tesnú výhru nad Nižnou v pomere 7:6.

Zhodnotenie víkendových zápasov:

Pavol Dugas (Obranca – FbO Florko Košice):                                                                                         „Zápas s Nitrou ani nebudem nejako veľmi hodnotiť výsledok 11:3, povinná jazda a povinné body.                                                                                                                                                                              Zápas so Stupavou sa mi hodnotí ťažšie. Prvá tretina, po ktorej sme mali viest o 3-4 góly, tak namiesto toho sme ju prehrali 1:2.  netrafili sme prázdne bránky, z vyloženej šance sme si to dávali ešte na trikrát do prázdnej bránky,  ktorú samozrejme opäť netrafíme. V druhej tretine sme robili fatálne chyby v obrane, kde sme ani gólmanovi veľmi nepomohli a taktiež útočníci po strate v útočnom pásme automaticky brejk na 4:3 alebo 3:2. Nepomáhali sme si navzájom na ihrisku a nehrali sme vôbec kompaktne. V tretej tretine sa zostava skorigovala a  začali sme súpera napádať aj na jeho striedačke, s čím mal problém a výsledkom bolo zníženie na rozdiel 3 gólov, ale už nám neostával čas. Nebudem skrývať, že sme v kríze, sme v nejakom krčí, z ktorého sa nevieme dostať aj po tej psychickej stránke je to logickejšie ťažšie, ale ja verím, že sme, tak skúsene mužstvo, že to dáme dokopy a o dva týždne, keď vycestujeme do Trenčína na dvojkolo, tak vycestuje kabína ako v minulej sezóne.“

Filip Čonka – Skyba ( ATU Košice – Autor víťazného nájazdu proti Tsunami Stupava):                           Zápas proti Tsunami sme jednoznačne očakávali, že bude jeden z tých ťažších, avšak zaskočili nás ich kondíciou a pohybom, na ktoré sme doplatili v prvej tretine, keď sme dokázali skórovať iba z presilovky, ale cela prvá tretina bola v ich réžií, a tak sme odchádzali do šatni so stavom 3:1 pre Tsunami. V šatni sme si povedali, že treba zlepšiť pohyb a necháme im menej priestoru na rozohrávku, čo sme začali plniť aj sa to vyplatilo, kedže tretinu sme vyhrali 3:2 a góly, čo sme dostali si myslím, že boli len po našich chybách.  Tretia tretina už bola vo veľkom tempe a ovocie to prinieslo až 2 minúty pred koncom,  keď po dôraznom napádaní sme vyrovnali na 5:5. V predĺžení sme mali šancu rozhodnúť, keď sme dostali výhodu v podaní 2 minútovej presilovky, čo sa nám však nepodarilo využiť, a tak prišla séria 6 nájazdov, v ktorej padol iba 1 gól, o čom svedčí kvalita oboch brankárov, ale väčšie šťastie bolo tentokrát na našej strane.

Nitra, tak papierovo slabší super, aj keď sme ho v žiadnom prípade nepodcenili a začali sme dôrazne, čo bolo vidieť aj na výsledku, keď po prvej tretine bolo 6:1 pre nás. V šatni panovala dobrá nálada, a tak sme zápas dohrali v miernejšom tempe a radosť z hry si každý užíval. Veľká vďaka patrí našim fanúšikom, ktorí nám vytvárajú famóznu atmosféru a ženú nás vpred. Patrí im veľké vďaka.“

Marek Ferianc (Hrajúci tréner – TJ A-FbO Nižná):                                                                                  „Po sobotnom víťazstve nad Lidom sme si verili aj na Hurikán, napriek tomu, že sme vedeli kto je favoritom. Spoliehali sme sa na parkety, predpokladali, že loptička nebude poslúchať, tak ako sú zvyknutí. Tak aj bolo hrali sme vysoko v ich pásme, nedali sme im ani sekundu pokoja na rozohrávku, dovolím si tvrdiť, že sme boli lepším tímom. Odohrali sme najlepší zápas v sezóne, podriadili sme mu úplne všetko, dokonca sme nepili! O to viac bolí prehra, pod ktorou sú hrubo podpísaní arbitri! Klobúk dole pred výkonom mojich spoluhráčov, pre mňa a iste aj pre divákov v hale sú víťazi.“