Slovenská mužská reprezentácia včera spoznala svojich súperov na domácej kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta v roku 2016, ktoré sa budú konať v Lotyšsku. Medzinárodná florbalová federácia (IFF) zverejnila v stredu 26.8.2015 na svojej web stránke všetky kvalifikačné skupiny. Slovensko sa predstaví v domácej  prvej európskej kvalifikačnej skupine, ktorú bude organizovať práve Slovensko v termíne od 3. februára 2016 do 7. februára 2016 v Nitre.

Žreb kvalifikačných skupín nám pridelil úradujúcich majstrov sveta a celkovo až osemnásobných svetových šampiónov – Švédov. Druhým súperom pre Slovensko budú Rusi a zvyšní súperi sú: Belgičania, FrancúziIslandania, ktorí zažijú premiéru na medzinárodnej scéne.

O vyjadrenie k súperom na kvalifikácii a k tomu, že sa kvalifikácia bude konať na Slovensku aj so slovenskou účasťou, sme požiadali hlavného trénera reprezentácie mužov Petra Koutného, kapitána slovenskej reprezentácie Lukáša Řezaninu a útočníka Ladislava Gála.

Petr Koutný – (hlavný tréner reprezentácie SR)

„Jsem nesmírně rád, že můžeme soupeřit o postup na MS na domácí půdě, a to v Nitře. Když jsem se zde byl na kvalifikací žen, byl jsem míle překvapen, a to nejen organizací, diváky a hlavně samotným městem Nitra. A když se o stejné postaráme my a svou hrou a přístupem k této akcí bude to fantazie.“

 „K samotným soupeřům – Favorit číslo jedna Švédsko, komu se podaří vidět nejlepší družstvo světa, a to ještě na naší domácí pudě, pro diváky, ale i pro naše družstvo zážitek a motivační prvek pro nás předvést dobrou hru i proti tomuto družstvu, no určitě moc těžké utkání nás čeká proti Rusku, ale na domácí pudě musíme potvrdit rolí favorita a ukázat, že v tomto klíčovém utkání o druhé postupové místo patří nám. Francie a Belgie jsou asi na tom v hodnocení za naším družstvem a i když jsou podle tabulek slabší soupeří se naše družstvo musí prezentovat aktivní hrou, která se bude líbit divákům a ukázat samí sobě a světu, že nám role favorita na domácí pudě patří právem. Island vstupuje na mezinárodní scénu a pro nás platí jedině pěkná hra a žádné podcenění tohoto družstva.“

Lukáš Řezanina – (kapitán slovenskej reprezentácie)

„Kvalifikácia doma je ďalší úspech pre slovenský florbal, že sme schopní takéto akcie organizovať a propagovať florbal na Slovensku. Čo sa týka skupiny. So Švédmi si asi iba podpíšeme podpiskarty, zatiaľ sa to s nimi ináč nedá. A ostatné tímy, bohužiaľ, veľmi nepoznám. Pre nás je dôležité nájsť samých seba, slovenský štýl florbalu, na ktorom môžeme pár rokov stavať a bude úspešný. Hrou baviť ľudí, čo sa prídu pozrieť a hlavne postúpiť na MS.“

Ladislav Gál – (reprezentant SR – útočník)

„Je to veľmi prijateľná skupina a myslím si, že cez takúto skupinu je priam naša povinnosť postúpiť na MS. Na druhej strane je pre Slovensko výborná správa, že k nám dorazí aktuálny majster sveta.“

Všetky kvalifikačné skupiny:

EUR1 – Slovensko – Nitra (3.2-7.2.2016):                                                                                                                                 Švédsko, SLOVENSKO, Rusko, Belgicko, Francúzsko, Island.

EUR2 – Estónsko – Tallin (3.2-7.2.2016):                                                                                                                                Fínsko, Estónsko, Dánsko, Rakúsko, Holandsko.

EUR3 – Poľsko – Lochow (3.2-7.2.2016):                                                                                                                                 Švajčiarsko, Nemecko, Poľsko, Španielsko, Veľká Británia, Gruzínsko.

EUR4 – Slovinsko – Skofja Loka (2.2-6.2.2016):                                                                                                                    Česko, Nórsko, Srbsko, Taliansko, Slovinsko, Lichtejnštajnsko.

Amerika – USA – Denver, Colorado (12.2-14.2.2016):                                                                                                       USA, Kanada, Jamajka.

Ázia AOFC – Thajsko (1.2-7.2.2016):                                                                                                                                         Japonsko, Austrália, Južná Kórea, Singapúr, Nový Zéland, Thajsko.

 

 

Foto: Facebook.com