Cez víkend sme sledovali prvé odvetné zápasy Ženskej extraligy, ktoré začali už piatkovou predohrávkou medzi Pruským a Tvrdošínom. Zvyšné duely prebiehali tradične počas soboty a nedele. Na prvé miesto v tabuľke sa vrátili Spišiačky, ktoré majú na konte jedinú prehru. Za nimi o tri body zaostávajú úradujúce majsterky,  ktoré sú vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu pred tretím Pruským.

Piatok 20.11.2015

ŠK 98 Pruské  vs. Fbk Tvrdošín 2 : 11 (0:3; 2:2; 0:6)
Góly: P.Kňažková 2x – M. Krivulčíková 2x, K. Belicová 2x, M. Hutirová 2x, M. Buková 2x, V. Turčáková, K. Szabóová, B. Spišiaková
Asistencie:
V. Dobrodejová 2x – V. Turčáková 2x, V. Ďuríková 2x, K. Szabóová, K. Belicová, M. Hutirová

V Dubnici sa očakával vyrovnaný súboj, keďže sa proti sebe postavili úradujúce majsterky a dievčatá z Pruského, ktorým sa podarilo zatiaľ ako jedinému tímu zdolať hráčky zo Spiša. Tvrdošínčanky však dokázali skórovať už v dvadsiatej siedmej sekunde úvodnej tretiny. Na tento gól nadviazali hneď v štvrtej minúte ďalším presným zásahom. Do konca tretiny pridali ešte jeden gól, vďaka čomu odchádzali do  šatní za stavu 3:0 vo svoj prospech. Prvé sekundy ďalšej tretiny boli opäť smolné pre domáce, keďže veľmi rýchlo inkasovali ďalší gól. Za stavu 0:4 sa však podarilo skórovať Petre Kňažkovej, a to hneď dvakrát, v priebehu piatich minút (na oba góly asistovala Veronika Dobrodejová). Ani takéto prebudenie však nestačilo domácim na to, aby zápas aspoň vyrovnali, a naopak hosťujúce hráčky sa v tretej tretine strelecky presadili až šesťkrát, a tak si zaistili víťazstvo 11:2.

Viktória Ďuríková, Fbk Tvrdošín: „Cez víkend sme odohrali dva zápasy. Prvý s Pruským a druhý s Nemšovou. Od oboch sme očakávali kvalitné zápasy a vyrovnané súboje. S Pruským sme chceli jednoznačne bodovať my, keďže sme v prvom stretnutí prehrali, chceli sme si z Dubnice odniesť tri body, čo sa aj podarilo.“

Sobota 21. 11. 2015

VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava vs. ŠK Slávia SPU DFA Nitra 2 : 7 (1:1; 1:3; 0:3)
Góly: A. Vaseková 2x – K. Karásková 2x, M. Baštiová 2x R. Janegová, M. Žikavská, K. Blehová
Asistencie: I. Besedičová 2x – K. Karásková 2x, M. Baštiová, N. Vargová

V sobotu Bratislavčanky privítali na domácej palubovke dievčatá z Nitry. Tie na zápas prišli neskoro, a tak mali aj vďaka kratšej rozcvičke pomalší nástup do zápasu. To sa odrazilo aj na výsledku prvej tretiny, keď sa im podarilo streliť iba jediný gól. Domáce však takisto dokázali prekonať súperovu brankárku iba raz, aj napriek tomu, že v šiestej minúte bol odpískaný nájazd v ich prospech. Následne sa Nitrianky dostali do hry dvomi rýchlymi gólmi z druhej tretiny, ktoré padli v priebehu desiatich sekúnd. V štrnástej minúte využili presilovku, a tak viedli už 4:1. Do konca tretiny sa podarilo domácim streliť ešte jeden gól, zároveň však aj ich posledný v zápase. V záverečnej tretine Nitrianky navýšili skóre na konečných 7:2, a tak si odniesli zo zápasu 3 body.

NTS FK-ZŠ Nemšová vs. MKŠS Kysucké Nové Mesto 6 : 5 (1:1; 1:1; 4:3)
Góly: A. Bahnová 3x, D. Sadecká, V. Izraelová, Z. Strapková – S. Ch. Žideková 3x, E. Škvrndová 2x
Asistencie: V. Malichová 3x, D. Sadecká 2x, K. Melišová – E. Škvrndová 2x, S. Ch. Žideková

V Nemšovej sme mohli vidieť veľmi vyrovnaný zápas. Prvý gól strelili domáce hneď v úvodnej minúte zápasu. Tento tesný náskok si držali do šestnástej minúty, kedy sa presadila Ema Škvrdová (asistencia Sarah Charlotte Žideková) z Kysuckého Nového Mesta. Stav bol teda vyrovnaný. Začiatkom druhej tretiny sa dostali hosťujúce hráčky do vedenia 2:1. Do konca tejto tretiny sa však domácim podarilo streliť gól, a tak aj po štyridsiatich minútach bola remíza. Začiatkom tretej tretiny sa opäť dostali Kysučanky do vedenia vďaka spolupráci Židekovej a Škvrndovej. Následne však domáce zabojovali a v oslabení sa im podarilo streliť hneď dva góly, čím otočili skóre na 4:3 vo svoj prospech. O pár minút navýšila skóre o ďalší gól Adriána Bahnová (asistencia Valéria Malichová). Kysučanky sa však nevzdali a dotiahli sa znova na rozdiel jedného gólu. Aj napriek tomu, že domáce pridali ešte jeden gól v osemnástej minúte, museli sa mať na pozore až do posledných sekúnd zápasu, keďže ešte 45 sekúnd pred koncom dokázala Žideková znova skórovať. Nemšovanky už však tento najtesnejší náskok ubránili, a tak sa mohli tešiť z víťazstva.

Veronika Izraelová, NTS FK-ZŠ Nemšová: „Sobotňajší zápas aj napriek výhre a zisku troch bodov nehodnotím veľmi pozitívne. Neplnili sme pokyny, ktoré sme si pred a aj počas zápasu prízvukovali. Dievčatá z Kysuckého Nového Mesta nás dobre bránili a naša slabá strelecká efektivita nám v tomto zápase dala zabrať.“

FBC Mikuláš Prešov vs. 1. FbK Quick Sport Banská Bystrica 16 : 1 (5:1; 7:0; 4:0)
Góly: I. Semančíková 4x, L. Cepráková 4x, A. Potančoková 3x, D. Kvasková 2x, D. Kolinčáková, M. Lupačová – A. Řezánková
Asistencie: D. Kvasková 5x, L. Ceupráková 3x, M. Lupačová 3x, I. Semančíková 2x, U. Duľová, Z. Majtánová – A. Martinková

V Prešove nedošlo k žiadnemu prekvapeniu, keďže k nim zavítali hráčky z chvosta tabuľky, ktoré mali dovtedy na konte už 98 inkasovaných gólov. Domáce Prešovčanky síce inkasovali ako prvé v ôsmej minúte zápasu, no od polovice prvej tretiny už padali góly len do opačnej siete. O zápase tak rozhodla hra v prvej tretine, keďže po nej viedli dievčatá z Prešova už 5:1. V druhej tretine pridali po dva góly Anna Potančoková, Ivica SemančíkováLenka Cupráková a jeden gól pridala aj Dominika Kolinčáková. V tretej tretine už Banskobystričanky nemali šancu na lepší výsledok, keďže prehrávali o 11 gólov. Znovu si tak pripísali vysokú prehru.

Lenka Cupráková, FBC Mikuláš Prešov: „V sobotu nás čakal jeden z ľahších súperov – Banská Bystrica. Na zápas sme nastúpili plné tri formácie. Od začiatku bol zápas podľa očakávania. Menšia prevaha bola však na našej strane, ale napriek tomu, prvý gól padol zo súperovej hokejky. Hneď na to sa nám podarilo stav vyrovnať. Tento gól nás naštartoval. Po prvej tretine sme viedli už 5:1. Baby sa bavili florbalom a na striedačke vládla super atmosféra. Po ukončení druhej tretiny sme mali náskok 12:1. Do poslednej tretiny sme vstúpili s cieľom ukončiť zápas s čo najvyšším skóre a neinkasovať zbytočný gól. Tento cieľ sa nám podaril a úspešne sme zdolali Banskú Bystricu 16:1.“

Eastern Wings Michalovce vs. FbK Kométa Spišská Nová Ves 4 : 20 (2:6; 1:8; 1:6)
Góly: S. Maťašová 2x, G. Galová, P. M. Dzurinová – P. Hudáková 7x, K. Grossová 6x, K. Hudáková 4x, K. Marcinková 2x, B. Kocúrová
Asistencie: P. M. Dzurinová 2x, G. Galová, S. Maťašová – P. Hudáková 7x, K. Grossová 2x, K. Hudáková 2x, B. Kocúrová, V. Grossová

Na Michalovskej palubovke znova úradovalo hlavne trio Hudáková-Grossová-Hudáková, ktoré spolu strelili až 17 gólov. Prvý gól v sezóne si pripísala samostatným prienikom cez celé ihrisko aj Barbora Kocúrová. Michalovčanky dokázali držať krok so Spišiačkami do desiatej minúty prvej tretiny, keďže prehrávali iba o jediný gól. Následne sa však aktuálne líderky extraligy dostali do tempa, a tak po prvej tretine už viedli 6:2. Za stavu 2:14 dokázala skórovať Patrícia Mária Dzurinová (asistencia Gabriela Galová), ktorá si v zápase pripísala aj dve asistencie, a teda bola skoro pri všetkých góloch domácich. Spišiačkam sa podarilo už po druhýkrát v sezóne streliť okrúhlych dvadsať gólov.

Viktória Grossová, FbK Kométa Spišská Nová Ves: „Do zápasu s Michalovcami sme vstupovali s jasným cieľom, a tým boli 3 body. Súpera sme však nepodceňovali a hrali si svoju hru. Začiatok zápasu, respektíve prvé minúty neboli podľa predstáv, keďže sme dostali rýchly gól. V extralige však jeden gól nič neznamená, veď hrá sa 3×20. S konečným výsledkom sme boli spokojné a tréner takisto.“

Nedeľa 22.11. 2015

Fbk Tvrdošín vs. NTS FK-ZŠ Nemšová 10 : 1 (2:1; 3:0; 5:0)
Góly: V. Bobotová 3x, S. Gibaštíková 2x, M. Krivulčíková, V. Turčáková, V. Ďuríková, D. Medvecká, M. Ješšová – V. Izraelová
Asistencie: D. Medvecká 3x, B. Spišiaková 3x, M. Buková 2x, S. Gibaštíková, M. Krivulčíková – A. Švančarová

K žiadnej dráme nedošlo ani na tvrdošínskej palubovke, kam zavítali dievčatá z Nemšovej. V prvej tretine to síce vyzeralo na vyrovnaný zápas, keďže stav po dvadsiatich minútach bol 2:1. Následne však domáce nepustili Nemšovanky do skoro žiadnych príležitostí. Jediný gól hosťujúcich hráčok sa podarilo streliť Veronike Izraelovej (asistencia Alexandra Švančarová). Hetrik v zápase zaznamenala na strane domácich Viktória Bobotová  a 4 kanadské body si pripísala Denisa Medvecká (1+3).

Viktória Ďuríková, Fbk Tvrdošín: „Do zápasu s Nemšovou sme išli s tým, že doma si tri body nenecháme újsť. Snažili sme sa hrať podľa toho, čo nám Cvanco hovoril. Obom súperom sme dali nad 10 gólov a z víkendu si odnášame 6 bodov, čiže sme spokojné.“

Veronika Izraelová, NTS FK-ZŠ Nemšová: „Druhý zápas s Tvrdošínom nám nevyšiel podľa našich predstáv. Súper na našu bránu vyslal nespočetné množstvo striel, z ktorých potom pramenili aj góly. My musíme zapracovať na koncovke a znížiť počet nevyužitých šancí, ktoré potom naozaj mrzia. Chcela by som pochváliť dievčatá, ktoré aj napriek nepriaznivému stavu zápasu hrali ďalej a nevzdali to.“

Eastern Wings Michalovce vs. 1. FbK Quick Sport Banská Bystrica 9 : 1 (2:0; 4:0; 3:1)
Góly: L. Jakabová 3x, P. M. Dzurinová 2x, S. Maťašová 2x, R. Vrábeľová, N. Gajdošová – N. Vokáčová
Asistencie:
M. Komlodyová 3x, L. Jakabová, P. M. Dzurinová – I. Žilovcová

V Michalovciach sa odohral súboj tímov z chvosta tabuľky. Oba tímy mali pred zápasom na konte po 5 bodov. V ich prvom vzájomnom zápase to bolo veľmi vyrovnané a o konečnom víťazovi sa rozhodlo až v predĺžení, z ktorého vyšli lepšie hráčky Michaloviec. V nedeľu však bol zápas jednoznačnejší, a to v prospech domácich, ktoré dokázali neinkasovať až do šestnástej minúty tretej tretiny. Hetrik v tomto zápase zaznamenala Lenka Jakabová z Michaloviec, ktorá si pripísala jeden bod aj za asistenciu.

FBC Mikuláš Prešov vs. FbK Kométa Spišská Nová Ves 3 : 11 (1:2; 2:5; 0:4)
Góly: D. Kvasková, I. Semančíková, Ľ. Zajacová – K. Grossová 4x, K. Marcinková 3x, P. Hudáková 2x, V. Grossová, K. Hudáková
Asistencie: L. Cupráková 2x, D. Kvasková – B. Kocúrová 3x, K. Hudáková 2x, P. Hudáková 2x, K. Grossová

Východniarske derby sa odohralo v šarišskej metropole, kam zavítali dievčatá zo Spišskej. Zápasy medzi Prešovom a Spišskou Novou Vsou zvykli byť vždy veľmi atraktívne pre divákov. Tentoraz tomu nebolo inak, i keď hra nebola až taká vyrovnaná ako po minulé roky. Úvodný gól strelili domáce hráčky z presilovej hry v piatej minúte zápasu. Spišiačkam sa podarilo vyrovnať až v šestnástej minúte gólom Viktórie Grossovej (asistencia Paulína Hudáková), no pred koncom tretiny pridala ešte jeden gól do šatne Kristína Hudáková. Keďže Prešovčanky bránili najmä sestry Hudákové, priestor sa otváral ostatným hráčkam Spišskej, a tak si Klára Grossová pripísala 5 bodov za štyri góly a jednu asistenciu, a Katarína Marcinková strelila hetrik. Na strane Prešova sa darilo najmä Daniele Kvaskovej (1+1) a Lenke Cuprákovej (0+2).

Lenka Cupráková, FBC Mikuláš Prešov: „V nedeľu sme privítali na domácej palubovke Spišskú Novú Ves. Prvé minúty hry boli vyrovnané. Hra sa prelínala zo strany na stranu. Po prvej tretine viedol súper len o gól, a to 2:1. Do druhej tretiny sme nabehli s výzvou stav otočiť. V tom nás ale páni rozhodcovia nepodporili. Psychika dievčat klesla po odpískaní nezmyselnej ruky a po zranení Danky Kvaskovej, ktorá bola faulovaná, keď išla sama na bránu. To dievčatá rozrušilo a začali sme sa prispôsobovať súperkám. Svedčí o tom aj skóre po druhej tretine, ktoré bolo už 7:3. S poslednou tretinou sme si stav nevylepšili. Spišská vyhrala 11:3 a vzala si 3 body.“

Viktória Grossová, FbK Kométa Spišská Nová Ves: „S Prešovom sme hrali prvú polovicu tretiny bez inkasovaného gólu, ale žiadny sme ani nestrelili. Tak ako Michalovce, tak aj Prešov nám strelil prvý gól. No do šatne sme odchádzali s rozdielom jedného gólu v náš prospech. Zápas bol otvorený, veľa vylúčení aj na jednej, aj na druhej strane. Tým pádom vznikali šance pre nás, ale i pre Prešov otočiť skóre. Zápas však skončil v náš prospech. Ak sme chceli byť po víkende na čele tabuľky, nemohli sme zapochybovať. To sa nám podarilo.“

MKŠS Kysucké Nové Mesto vs. ŠK 98 Pruské 3 : 7 (0:1; 1:5; 2:1)
Góly: E. Šlopková 2x, E. Škvrndová – I. Hrehušová 2x, V. Dobrodejová 2x, A. Šidlová, A. Bachorcová, R. Reseková
Asistencie: S. Ch. Žideková 2X, S. Záteková – A. Šidlová 2x, J. Trošková 2x, A. Bachorcová, V. Dobrodejová, S. MEštánková

Do Kysuckého Nového Mesta zavítali dievčatá z Pruského. Tým sa spočiatku nedarilo presadiť na súperovej palubovke, keďže prvý gól padol až v sedemnástej minúte zápasu. Sarah Charlotte Žideková nevyužila šancu v samostatnom nájazde, ešte za stavu 0:2. V druhej tretine to už bolo jednoznačnejšie, keďže hosťujúce hráčky viedli 5:0. V polovici tridsiatej štvrtej minúty sa podarilo presadiť domácej Eme Škvrndovej (asistencia Sarah Charlotte Žideková). Do konca zápasu však Kysučanky pridali už len dva góly, ktoré nestačili na lepší výsledok, než 3:7, a tak si hráčky Pruského vzali tri body z tohto víkendu.

Celkovo až 18 (9+9) kanadských bodov zaznamenala počas víkendových zápasov Paulína Hudáková z FbK Kométa Spišská Nová Ves, a tak sa znova stala najproduktívnejšou hráčkou tohto víkendu. O päť bodov menej sa podarilo nahrať jej spoluhráčke, Kláre Grossovej (10+3), vďaka čomu jej patrí druhé miesto v tomto rebríčku, no a na treťom mieste sa znovu umiestnilo viacero hráčok, medzi nimi aj ďalšia Novovešťanka, Kristína Hudáková (5+4), ktorá nahrala spolu 9 bodov, rovnako ako Lenka Cupráková (4+5) a Daniela Kvasková (3+6) z Prešova.

V zápasoch nasleduje mesačná pauza, z dôvodu už spomínaných ženských MS vo Fínsku. Extraligu tak čakajú najbližšie súboje až 19. a 20. decembra.

Autor: Jana Dupčáková