V uplynulých dňoch sa odohrali až tri zápasy, keďže liga pokračovala aj v utorok, cez štátny sviatok. Napriek mnohým prekvapeniam sa v tabuľke okrem výmeny pozícií medzi Likavkou a Spišskou Novou Vsou a tiež Žltým Snehom a Trnavou poradie nemenilo. Detve sa však podarilo odskočiť svojím prenásledovateľom, zatiaľ čo boj o ostatné pozície je veľmi vyrovnaný.

Detva nezaváhala

Detva zvládla všetky zápasy na výbornú a bodovala naplno. Aj keď stretnutia boli vyrovnané, dokázala ich vždy dotiahnuť do víťazného konca. Najskôr si poradila s Nitrou, následne s Partizánskym a Topoľčanmi. Ostáva tak stale na prvom mieste a vypracovala si ďalší náskok, keďže jej konkurenti postrácali body.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra : DTF team Detva Joxers   3:6       (0:0;3:2;0:4)

DTF team Detva Joxers : FBK Harvard Partizánske 7:5       (2:3;3:2;2:0)

Legia Topoľčany : DTF team Detva Joxers               6:7       (1:4;3:1;2:2)

Žltý Sneh sa posunul na druhé miesto

Žltý Sneh najskôr podľahol vo východniarskom derby Spišiakom, ale cez víkend si napravil chuť. Podarilo sa mu vrátiť prehru z predošlého merania síl Trnave, kde rozhodla posledná tretina a v nedeľu si domáci hráči zastrielali proti Modre. Výhra proti Trnave im pomohla posunúť sa na druhú priečku.

FbC Young Arrows Sp. Nová Ves : Žltý Sneh Košice           10:8     (2:3;4:1;4:4)

Žltý Sneh Košice : FBC 11 Trnava                               6:3     (1:1;2:2;3:0)

Žltý Sneh Košice : FBC Blueberries Modra              19:2     (7:0;6:2;6:0)

Trnava si z východu nepriniesla ani bod

Trnavčania si síce v utorok bezproblémov poradili s Modrou, ale víkendový výlet na opačný koniec Slovenska im vôbec nevyšiel. Prehrali ako so Žltým Snehom, tak aj so Spišskou Novou Vsou. Oba zápasy stratili v poslednej tretine a oba vďaka katastrofálnym presilovkám, v ktorých neskórovali a dokonca v nich inkasovali 4 góly. Táto bodová strata ich tak posunula na tretie miesto.

FBC 11 Trnava           : FBC Blueberries Modra                   15:3     (5:1;6:2;4:0)

FbC Young Arrows Sp. Nová Ves : FBC 11 Trnava   8:5     (2:1;2:2;4:2)

Topoľčany nezískali ani bod

Podobne ako Trnava, ani Topoľčany nemajú za sebou vydarenú časť sezóny. Oni dokonca prehrali všetky tri zápasy. Najskôr vo vyrovnanom derby nestačili na Partizánske. V sobotu doma privítali lídra z Detvy a stratu z prvej tretiny už nedokázali dohnať a tesne prehrali. Najväčším prekvapením však bola prehra v Nitre. Topoľčany tak nevyužili zaváhanie Trnavy a ostávajú na štvrtom mieste.

FBK Harvard Partizánske : Legia Topoľčany                        11:9     (2:1;4:4;5:4)

Legia Topoľčany : DTF team Detva Joxers                 6:7     (1:4;3:1;2:2)

ŠK Slávia SPU DFA Nitra : Legia Topoľčany               6:4     (3:3;3:0;0:1)

Dolný Kubín s dvoma výhrami a odloženým zápasom

Žatva využila domáce prostredie najskôr jednoznačnou výhrou na nulu proti Likavke a v nedeľu porazili aj Sniperov. Sobotňajší zápas proti Gajarom sa neodohral, pretože hostia neprišli kvôli nedostatočnému počtu hráčov a hrozí im už druhá kontumácia. Dolný Kubín tak vyťažil maximum a spravil výrazný krok smerom k Play off.

Žatva 90 Dolný Kubín           : Meteníci Likavka      7:0       (3:0;2:0;2:0)

Žatva 90 Dolný Kubín : TJ Sokol Gajary         neodohrané

Žatva 90 Dolný Kubín           : Snipers Bratislava    10:7     (4:2;1:5;5:0)

Partizánske štvorbodové

Harvard čakal domáci derby zápas proti Topoľčanom, ktorí zvládli po vyrovnanom priebehu lepšie Partizáni. Bez problémov si poradili aj s Nitrou, kde rozhodli už v prvej tretine. V nedeľu ich ale pribrzdila Detva, aj keď po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný a o výhre rozhodli Joxers až dvoma gólmi v záverečnej časti. Partizánske sa tak stale pohybuje v strede tabuľky, kde je to veľmi vyrovnané.

FBK Harvard Partizánske : ŠK Slávia SPU DFA Nitra           12:5     (6:0;5:3;1:2)

DTF team Detva Joxers : FBK Harvard Partizánske   7:5     (2:3;3:2;2:0)

Snipers prehrali iba raz

Bratislavčania v utorok doma presvedčivo zdolali posledné Gajary a v sobotu si vo vyrovnanom zápase poradili aj s Likavkou. Ani dvojgólový náskok po dvoch tretinách im však v nedeľu nestačil na rozbehnutý Dolný Kubín, keď poslednú tretinu prehrali 5:0. Ostávajú však na siedmom mieste a svojich súperov majú na dostrel.

Snipers Bratislava : TJ Sokol Gajary             13:4    (3:1;2:1;8:2)

Meteníci Likavka : Snipers Bratislava                         6:8    (2:1;1:5;3:2)

Žatva 90 Dolný Kubín : Snipers Bratislava    10:7    (4:2;1:5;5:0)

Spišská Nová Ves stopercentná

Spišiaci vynikajúco zvládli všetky tri domáce zápasy. V derby zápase s druhými Košicami bola výhra prekvapením, takisto aj proti tretej Trnave. V zápase s Modrou už však boli favoritom, čo potvrdil nielen výsledok, ale aj skóre zápasu. Šesť bodov ich tak posunulo už na pozíciu zaisťujúcu Play off.

FbC Young Arrows Sp. Nová Ves : Žltý Sneh Košice                                   10:8     (2:3;4:1;4:4)

FbC Young Arrows Sp. Nová Ves : FBC Blueberries Modra                      21:2     (9:1;4:0;8:1)

FbC Young Arrows Sp. Nová Ves : FBC 11 Trnava                           8:5     (2:1;2:2;4:2)

Likavka nepotvrdila formu z predošlých zápasov

Meteníci boli v predošlom dvojkole stopercentní, teraz sa im to však nepodarilo zopakovať. Najskôr jednoznačne podľahli Dolnému Kubínu, pričom neskórovali ani raz. Nasledovala prehra so Snipers. Body prišli až v nedeľu, za jasnú výhru proti posledným Gajarom. Spišiaci ich však vytlačili na priebežné zostupové deviate miesto.

Žatva 90 Dolný Kubín   : Meteníci Likavka        7:0     (3:0;2:0;2:0)

Meteníci Likavka : Snipers Bratislava                        6:8     (2:1;1:5;3:2)

Meteníci Likavka : TJ Sokol Gajary               13:2     (5:0;2:1;6:1)

Nitra stále so šancou na Play off

Veľmi dlho držali Nitrania krok v utorok proti lídrovi z Detvy. Po dvoch tretinách dokonca vyhrávali. V tej poslednej však prehrali 0:4 a o body prišli. V sobotu im nevyšiel štart do zápasu proti Partizánom a po prvej tretine prehrávali o šesť gólov, čo rozhodlo o jasnej výhre Partizánskeho. V nedeľu sa však Nitre podarilo zaskočiť Topoľčany. Légia nezvládla prostrednú časť hry a prehrala. Nitra tak stále živí nádej na postup do Play off a teda udržanie sa v súťaži.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra : DTF team Detva Joxers     3:6     (0:0;3:2;0:4)

Modra inkasovala 55 gólov a pokračuje v boji o najslabší tím ligy

Modra pokračuje vo svojich stabilných výkonoch, ktoré prinášajú množstvo inkasovaných gólov a žiadne body. Tri nakladačky, proti Trnave, Spišskej a Žltému Snehu, kde dokonca nastúpili iba s 5 hráčmi v poli a brankárom im na body nedovolili ani pomýšľať. Na konte tak majú stále iba tri a o ich zostupe už je prakticky rozhodnuté.

FBC 11 Trnava   : FBC Blueberries Modra          15:3     (5:1;6:2;4:0)

FbC Young Arrows Sp. Nová Ves : FBC Blueberries Modra        21:2     (9:1;4:0;8:1)

Žltý Sneh Košice : FBC Blueberries Modra         19:2     (7:0;6:2;6:0)

Gajarom hrozí ďalšia kontumácia

Gajary v utorok privítali Snipers, ale už od prvej tretiny začínalo byť jasné, že body si odvezú hostia a tak sa aj stalo. V nedeľu cestovali do Likavky, kde mal zápas podobný priebeh aj výsledok. Sobotňajší duel proti Dolnému Kubínu sa neodohral, pretože Gajary neprišli kvôli nedostatočnému počtu hráčov a hrozí im už druhá kontumácia. Gajary tak ostávajú s dvoma bodmi na chvoste ligy a zostup ich už asi neminie.

Snipers Bratislava : TJ Sokol Gajary             13:4     (3:1;2:1;8:2)

Autor: Daniel Babčan