Už o necelý mesiac bude Bratislava patriť florbalu. V hlavnom meste Slovenska sa predstaví vyše stovka tímov z celého sveta, ktoré si zmerajú sily v rámci Slovak Floorball Cupu.

Do Bratislavy zavítajú tímy až z 13 krajín, ktorými sú: Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Ukrajina, Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko, Taliansko, Holandsko, Francúzsko, Rusko, Turecko. Uplynulého prvého ročníka sa zúčastnilo 41 tímov zo 7 krajín.SFC 2K17 chystá niekoľko noviniek. Druhý ročník Slovak Floorball Cupu 2K17 podporila v pozícii generálneho partnera národná lotériová spoločnosť TIPOS.

Do prestížnej mužskej PRO kategórie prijal pozvanie účastník play-off švajčiarskej extraligy – Kloten-Bülach Jets, či popredné české tímy – Tatran Střešovice, FBC Ostrava. Svoju premiéru na medzinárodnej scéne zažije turecká výprava z klubu FGSK, ktorá vyslala do Bratislavy juniorský a ženský tím.Účastníci turnaja sa môžu tešiť na pripravovaný koncert Majka Spirita na Magio pláži, farebný beh v spolupráci s Farbám neujdeš, dve turnajové párty, grilovačku, bezplatné vstupy do muzeí a galérii, bezplatný vstup do ZOO, zľavnené vstupy na kúpalisko Tehelné pole.

Každý účastník turnaja dostane zadarmo kľúčenku s logom turnaja ako aj špeciálny účastnícky náramok vyrobený na spôsob hudobných festivalov.Turnaj Slovak Floorball Cup 2K17 sa odohrá v siedmich halách – Elán, Mladosť, Dom Športu, Mlyny, PKO, FTVŠ, Hant aréna. Všetky finálové zápasy sa odohrajú v Hant aréne, ktorá ma kapacitu približne 5 000 divákov.

Hrať sa bude opäť na jednom špeciálnom florbalovom povrchu značky Gerflor, na ktorom sa odohrávajú zápasy svetového šampionátu alebo kvalifikácii. Účastníci si budú môcť zmerať sily medzi sebou aj v nájazdovej súťaži Shootout Challenge, po ktorej víťazná dvojica získa hodnotné florbalové ceny.