Druhé kolo začalo netradične už vo štvrtok, keď v predohrávke AS Trenčín porazil Žilinu aj vďaka hattricku Petra Heleša pomerom 6:5. V sobotu pokračovala Extraliga mužov zápasom Nižná – 1. FBC Trenčín. Aj v tomto zápase sme mohli vidieť niekoľko hattrickov. Na strane domácich sa to podarilo Matúšovi Medžovi a na strane hostí Patrikovi Bičanovi. Zápas dospel do víťazného konca pre domáci tím, ktorý zdolal hostí 7:4. Tsunami sa predstavilo netradične v Dome Športu na Junáckej ulici v Bratislave, kde privítali nováčika súťaže Snipers Bratislava. Tento zápas bol doposiaľ najchudobnejší na góly v tejto sezóne. Domáci si po tomto derby zápase pripočítali tri body do tabuľky po víťazstve 3:1. V ďalšom zápase druhého kola privítal Mikuláš Prešov hostí z ATU Košice. Domáci sa v zápase ujali vedenia no Košičania do konca prvej tretiny naklonili dvoma gólmi misky váh na svoju stranu. V druhej tretine akoby hráči Prešova ostali v šatni. Hostia vyhrali túto tretinu 0:6. V tretej tretine sa zápas už len dohrával, no mladíci Alexander Bóry a Anton Matis neraz ulahodili oku domáceho diváka keď sa prezentovali niekoľkými krásnymi akciami. Hostia zápas priviedli do víťazstva pomerom 14:4. V nedeľu bola na programe dohrávka medzi Florkom Košice a Spišskou Novou Vsou. Keď si niektorí fanúšici  z východu po včerajšku povedali že 18 gólov v zápase je už skutočne veľa, ešte nevedeli čo povedali. Dnes ich v Košiciach čakal 23 gólový zápas v ktorom od začiatku mali domáci hru pod kontrolou a uštedrili tak hosťom zdrvujúcu prehru 17:6. Posledný zápas 2. kola medzi Lidom a Hurikánom bol odložený na 23. septembra 2018. Zaujalo nás: V tomto kole nás zaujalo 23 gólov v nedeľňajšom zápase a 10 bodový Martin Kátlovský, ktorý strelil 8 gólov a na ďalšie dva prihral.  „Musím poďakovať dnes Kubovi Konečnému, Peťovi Hrabčákovi a Ivovi Tomčovi, ktorí mi to veľmi dobre servírovali a našťastie som tie šance premenil na góly.“ – zhodnotil dnešný svoj výkon Martin Kátlovský.