KANADA – SLOVENSKO 3:12 (0:5, 0:4, 3:3)

góly: Viitakoski (Barber), Petrie (Brush), Walsh (Barber) – Řezanina (Koščo), Kubovič (Mráz), Čonka-Skyba (Pažák), Dudovič (Čonka-Skyba), Pažák (Dudovič), Ujhelyi (Grlický), Ujhelyi (Koščo), Gál (Ujhelyi), Pažák (Dudovič), Koščo, Gašparík (Dudovič), Gál (Grlický).
diváci: 1023

Zostava Kanady: Shipp, Amdur, Grenapin, Buck, Laquerre, Brush M., Walsh Ta., Smith, Matthews, Landriault, Kostuch, Inouye, Lavergne, Walsh Tr., Ulli-Vanasse, Petrie, Kuysten, Barber, Brush T., Viitakoski

Zostava Slovenska: Mazák, Klobučník – Koščo, Řezanina, Gašparík, Šefčík Machara, Moravčík, Kriš, Kročko – Ujhelyi, Grlický, Gál, Dudovič, Čonka-Skyba, Pažák, Kubovič, Mráz, Kátlovský, Reguly

Už v prvej minúte otvoril skóre kapitán tímu Lukáš Řezanina, ktorý sa presadil po Koščovej prihrávke. Po necelých piatich minútach Kubovič zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V 11. minúte vstrelil svoj prvý gól na Majstrovstvách sveta Filip Čonka-Skyba, ktorý zužitkoval nezištnú prihrávku Pažáka. Priaznivci Slovenska si po ďalších piatich minútach skandovaním MY CHCEME GÓL a Michal Dudovič ich prosby vypočul a pridal štvrtý gól Slovenska. Skóre prvej tretiny zavŕšil Michal Pažák, ktorý využil pohotovú prihrávku Michala Dudoviča. V druhej tretine pokračoval gólostroj Slovenska. Šiesty a siedmy gól vsietil Lukáš Ujhelyi, ktorý Sparta Arénu veľmi dobre pozná zo svojho klubového pôsobenia. O 41 sekúnd po druhom góle Ujhelyiho zvyšoval skóre zápasu Ladislav Gál. Necelé tri minúty pred koncom druhej tretiny sa opäť presadil Pažák a Kanada bola v tu chvíľu zrelá na uterák. Do tretej tretiny sme vstúpili nepozorne a v rozmedzí ôsmich minút sme inkasovali trikrát. Za Kanadu skórovali Viitakoski, Petrie a Tristan Walsh. Pekným gólom sa prezentoval najme Viitakoski, ktorý prešiel našou obranou ako nôž maslom. Na odpoveď zo strany Slovenska sme nemuseli dlho čakať. O 51 sekúnd zaknihoval desiaty gól do siete Kanady Marek Koščo. V Poslednej desaťminútovke Slovensko ešte kozmeticky upravilo skóre, keď sa presadili Gašparík, Gál a stanovili tak konečný rezultát zápasu 3:12.

Ohlasy po zápase:

Martin Kubovič:  „Zo začiatku sa naša formácia hľadala, ale dohodli sme sa s trénerom, že po polovici zápasu si sadneme a oddýchneme si, pretože turnaj je dlhý. Po prvej tretine sme si povedali čo musíme vo formácii zmeniť, no napriek tomu sme si za tých desať minút veľa šancí nepripravili. Tímový výkon bol však dobrý. Ja osobne som od Kanady očakával viac no veľa sme im nedovolili.“

Ronald Gašparík:  „Zápas sa pre nás vyvíjal super, prišlo veľa divákov čo nás hnalo dopredu. Na začiatku tretej tretiny sme trochu vypustili a bolo to vidno. Musíme sa z toho poučiť a odohrať ďalšie zápasy v plnom tempe.“

Erik Moravčík: „Dve tretiny sa nám darilo premieňať šance. V úvode tretej tretiny sme trikrát inkasovali čo s nami trošku otriaslo no nakoniec sme to zvládli a dotiahli sme to do víťazného konca.“