Momentálne 5. najväčší florbalový turnaj na svete, Slovak Floorball Cup, spúšťa registráciu tímov už na svoj jubilejný 5. ročník. Pôvodne plánovaný 5. ročník bol v roku 2020 zrušený z dôvodu pandémie COVID-19, ktorá hlboko zasiahla aj šport. Bratislava sa opäť v auguste 2021 premení na niekoľko dní na florbalové mesto.

Aj keď je florbal pomerne mladý šport, ktorý si stále nachádza svojich priaznivcov, Slovak Floorball Cup patrí už niekoľko rokov medzi špičku podujatí s najväčším zastúpením aktívnych hráčov na Slovensku. Počas posledného ročníka sa v Bratislave v priebehu 4-dňového seniorského turnaja a 3-dňového mládežníckeho turnaja zišlo viac než 1700 hráčov a hráčiek z 11 krajín sveta.

“5. ročník, ktorý bol plánovaný na rok 2020, sme museli z dôvodu pandémie a obmedzení s ňou spojených zrušiť. Ako organizačný tím pevne veríme, že aj napriek aktuálne nepriaznivej situácii sa boj s vírusom podarí dostať pod kontrolu a v auguste 2021 nám už nebude nič brániť pokračovať v tradícii, ktorú sa nám podarilo počas 4 rokov existencie Slovak Floorball Cupu vybudovať,” povedal riaditeľ turnaja Roman Cibik.

Aftermovie Slovak Floorball Cup 2K19

Turnaj je od roku 2019 rozdelený na 2 časti – seniorskú a mládežnícku. Inak tomu nebude ani v tomto roku. Seniorská časť je na programe v termíne 12. – 15. 8. 2021, v ktorej sa otvárajú 4 kategórie (Muži PRO, Muži OPEN, Ženy a Juniori) s maximálnou kapacitou 100 tímov. Termín mládežníckej časti je plánovaný už dva týždne po seniorskej a teda 27. – 29. 8. 2021. Florbalová mládež sa predstaví v 4 vekových kategóriách (B16, B14, B12 a BG10). 

“Oproti poslednému ročníku neotvárame tento rok v seniorskej časti kategóriu Muži Elite, ktorá bola krásnou reklamou na florbal. Tímy v elitnej kategórii boli väčšinou zahraničné kluby a v dôsledku súčasnej situácie poznačenej pandémiou chceme vytvoriť priestor prioritne slovenským tímom. Mládežnícka časť pokračuje svojím zabehnutým formátom bez zmien, to znamená 4 kategórie po 16 tímov,” uzavrel Roman Cibik.

Registrácia tímov je otvorená a organizátori veria, že florbalisti si budú môcť po dlhej prestávke od florbalu opäť vychutnať skvelú atmosféru turnaja.

Registrácia Slovak Floorball Cup – https://www.slovakfloorballcup.sk/
Registrácia Slovak Floorball Cup Young – https://www.slovakfloorballcupyoung.sk/