V nedeľu sa v Dánsku odohralo superfinále v ktorom sa predstavil aj Slovák Šimon Bučko.

Odchovanec košického ATU Košice pôsobí v Dánsku druhú sezónu. Po tom čo sa mu v minulej sezóne podarilo získať so svojím tímom Dánsky pohár, sa tento rok radoval aj z majstrovského titulu.

Dánske superfinále sa konalo v meste Helsingør. Zápas bol nesmierne vyrovnaný. Frederikshavn bol trochu viac ofenzívenjší ako sa očakávalo ale zo zápasu odišiel ako porazený keď zápas vyhrali hráči Benløse aj so Šimonom Bučkom v zostave, pomerom 5:3. Šimon Bučko po zápase neskrýval nadšenie: „Sú to úžasné pocity. Po týchto dvoch zložitých sezónach to bolo krásne zakončenie našej spoločnej cesty. Všetci sme toho veľa obetovali a toto víťazstvo bolo krásnou odmenou. Čakajú nás oslavy titulu a po tom čo to niekoľkokrát ešte oslávime plánujem prísť domov na Slovensku nakoľko mi to pandémia v posledných mesiacoch nedovoľovala.“

DÁNSKY MAJSTER – BENLØSE FLOORBALL CLUB

Fanúšikovia Benløse mohli osobitne poďakovať Jakubovi Lyskawovi za to, že sa po záverečnom hvizde mohli radovať a zaspievať si víťaznú pieseň. Lyskawa strelil prvé dva góly Benløse. Prvýkrát sa presadil po dvoch minútach prvej tretiny, ktorá sa skončila 1:1. V druhej tretine Lyskawa, ktorý nastupoval spolu s Bučkom v jednej formácií opäť poslal Benløse do vedenia. V poslednej tretine po necelej minúte a pol z diaľky vystrelil Mark Bek no brankár Frederikshavnu neudržal strelu a Simon Møller zvyšoval vedenie už na 3:1. Frederikshavn rýchlo odpovedal no o štyri minúty si zobral loptičku skúsený hráč Mathias de Fries a opäť upravil rozdiel v skóre o dva góly. Ostávalo necelých 7 minút do konca a poľský reprezentant Jakub Lyskawa zaznamenal hetrik. Frederikshavn síce po minúte znížil a vytváral enormný tlak do konca zápasu, ale brankár Benløse Emil Brixager a obrana boli proti. Zápas sa tak skončil víťazstvom hráčov Benløse pomerom 5:3 a mohli tak začať oslavy. Benløse obhájilo titul z roku 2019, v roku 2020 mali taktiež našliapnuté k titulu no o túto možnosť ich pripravila pandémia. O titul sa podľa Bučka pokúsia zabojovať aj v nasledujúcej sezóne počas ktorej by mal opäť obliekať dres aktuálneho Dánskeho majstra. „Pokiaľ sa nič závažne nestane, tak by som mal obliekať dres Benløse aj v nasledujúcej sezóne. V tíme pravdepodobne nastanú nejaké zmeny, no budem veľmi rád za pokračovanie mojej kariéry s touto úžasnou partiou chalanov, ktorá bude aj ďalšiu sezónu pomýšľať len na tie najvyššie priečky.“