Od 18:15 nastúpili naše ženské reprezentantky na druhý skupinový zápas. V ceste im tentokrát stálo Fínsko.

Do zápasu sme dnes vstúpili oveľa lepšie ako včera. Proti Fínsku sme strávili podstatne viac času s loptičkou na hokejke ako tomu bolo v prípade zápasu so Švédskom. Viac ako 15 minút sme dokázali držať nerozhodné skóre s favoritkami zápasu. Dokonca sme mohli vyhrávať po niekoľkých zaujímavých príležitostiach našich hráčok. Vedenia v zápase sa ujalo Fínsko v 16. minúte, keď ďalekonosnou strelou sa uviedla My Kippilä. O dve minúty neskôr sme zásluhou Paulíny Hudákovej stav zápasu vyrovnali no v poslednej minúte prvej tretiny sa v neprehľadnej situácií pred našou bránkou najlepšie zorientovala Veera Kauppi ktorá poslala Fínsko do vedenia. Začiatok druhej tretiny sa niesol v znamení fínskej rýchlosti. Tu využila Veera Kauppi, ktorá sa na strede uvoľnila a tvrdou strelou poslala Fínsko do dvojgólového vedenia. V 30. minúte preniesla rýchlou prihrávkou hru na druhú stranu Jenna Saario a Daniela Westerlund dobre mierenou strelou zvýšila skóre zápasu. Ku koncu tretiny nás Fínky zatlačili čo využili na ďalší gól. Najskôr Mládenková vynikajúco vyrazila strelu Höynälovej no z dorážky sa presadila Laura Rantanen, sestra fínskeho hokejového hráča Mikka Rantanena (Colorado Avalanche). Tretia tretina sa niesla v znamení našej bojovnosti, avšak v 53 minúte skompletizovala Veera Kauppi svoj hetrik a navýšila tak gólový rozdiel na 5 gólov. O 24 sekúnd bol rozdiel opäť štvorgolový. Výborným získaním lopty sa prezentovala pätnásťročná Lenka Červená, odmenou jej bol prvý gól na šampionáte. O posledný gól zápasu sa postarala Sara Piispa, ktorá si vymenila loptičku dvoma krížnymi prihrávkami s My Kippilä a spečatila tak konečné skóre 2:7 v náš neprospech.

Hlasy po zápase:
Krista Nieminen: „Bol to náročný zápas a trošku rozdielny vstup do zápasu od nás, ale potom sme mali loptičku pod kontrolou počas zápasu. Slovensko bolo viac útočné ako sme očakávali. Výhra je vždy super a to je dôležité.“

Katarína Klapitová: „Vedeli sme od začiatku, že to bude veľmi ťažký zápas pre nás a iba sme sa snažili hrať najlepším možným spôsobom ako sme vedeli, ale my vieme, že turnaj pre nás začína od zajtra. Som veľmi pozitívne prekvapená z výsledku. Som skutočne šťastná z toho aj napriek prehre.“

SLOVENSKO – FÍNSKO 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)

Góly: 18´ Hudáková P. (Pudišová), 53´ Červená 16´ Kippilä (Kauppi V.), 20´ Kauppi V. (Kauppi O.), 21´ Kauppi V. (Kauppi O.), 30´ Westerlund (Saario), 37´ Rantanen (Höynälä), 53´ Kauppi V. (Eskelinen), 60´ Piispa (Kippilä),
Strely: 17:32
Úspešnosť brankárok: 78,13% – 88,24%
Najlepšie hráčky: Tamara Dobošová – Daniela Westerlund